KÉZILABDA – XIII. FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG

Túl magas hőfok a fagyos norvégoktól

Nagyarányú, ötgólos vereséget szenvedett el Szerbia a norvég kézilabdások ellen a horvátországi Európa-bajnokság középdöntőjének 1. fordulójában.

Valódi gólzáporral kezdődött az Eb második fázisának legelső összecsapása, ezt jól illusztrálja, hogy a hetedik perc sem ketyegett le, amikor már 7:7 állt az eredményjelzőn. Az első tíz perc rohanásából aztán fokozatosan visszavettek a csapatok, a kapusok pedig egyre jobban kezdtek védeni – Vladimir Cupara többször is ziccerhelyzetben hárított bravúrral. A szerbek az első játékrész nagyobbik részében üldözték az eredményt, de néhány perccel a szünet előtt egy gyors 3:0-s szériával visszajöttek a meccsbe (15:15).

A fordulás után Jovica Cvetković fiai szemmel láthatóan az öltözőben ragadtak, az északiak 7:2-vel kezdték ezt a periódust, ami döntőnek bizonyult a találkozó kimenetele szempontjából. Bár Žarko Šešumék a hajrában többször is felzárkóztak háromgólos hátrányig a hajrában, a pontszerzésre nem volt valódi esélye az előzetesen is esélytelenebb gárdának.

Ezzel az eredménnyel valószínűvé vált, hogy Szerbia a fehéroroszokkal küzdhet meg majd a középdöntős csoport ötödik helyéért, vagyis összességében a top 10-es Eb-helyezésért. Erre az összecsapásra 24-én, szerdán 16 órától kerül sor. Minden, ami ennél több, már bravúrnak számítana – ahogy önmagában az is kisebb bravúrnak nevezhető, hogy a fiúk továbbjutottak az első szakasz halálcsoportjából.

Zágráb: Szerbia–Norvégia 27:32 (17:17)

Zagreb Aréna, 2600 néző, vezette: Fonseca, Santos (portugál).

Szerbia: Beljanski 5, Crnoglavac, Cupara, Đorđić, Đukić 4, Ilić 2, Ivanišević, Jovanović 2, Marković 1, Marsenić 1, Nenadić 4, Obradović, Radivojević, Šešum 5, Vujić, Zelenović 3.

Norvégia: Abelvik Rod, Bjørnsen 8, Christensen, Gullerud 1, Hansen, Jakobsen, Johannessen 1, Jondal 4, Myrhol 3, O’Sullivan 3, Reinkind 1, Sagosen 8, Sittrup-Bergerud, Sorheim, Tangen, Tønnesen 3.

A mai program, középdöntő, 1. forduló, II. csoport: Németország–Csehország (18.15), Szlovénia–Dánia (20.30).