XXIII. NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG

Totális a csőd

A nyolcaddöntőben kikapott Magyarország és Szerbia is

A negyeddöntőben nem kerülhet sor a sokak által várt Szerbia–Magyarország mérkőzésre, mert tegnap a magyarok sejtett, a szerbek pedig teljesen váratlan vereséget szenvedtek.

Landre négy gólt lőtt a magyaroknak (Fotó: Beta/AP)

Valószínűleg a Lipcse környékén tomboló hóvihar miatt nagyon kevés néző előtt zajlott le az egyik késő délutáni nyolcaddöntő, amelyben Magyarország és Franciaország találkozott. A meccs előtt még Kim Rasmussen magyar szövetségi kapitánynak sem volt túl sok fogalma, csapata miként teljesít majd, annyit azonban lehetett tudni, hogy a világ egyik legjobb védelme ellen legalább 25 gólt kell dobniuk a magyaroknak, ha a továbbjutást fontolgatták. Nehéz feladat volt ez, de nem lehetetlen, csak nem azokkal a túlkomplikált támadásokkal, amivel kezdtek. A franciák ezt mesterien kihasználták, és 10 perc elteltével már 6:2-re vezettek. A felzárkózás jól sikerült, egy-két kiváló Bíró-védés után a 17. percben akár egál is lehetett volna, de a második hetes is kimaradt, s Rasmussen csak mosolygott az egészen. A franciák azonban nem mosolyogtak a magyar kapus teljesítménye kapcsán, mert Bíró Blanka sorra védte a gallok próbálkozásait, s a 24. perc elején először volt egál, Olivier Krumbholz pedig időt kényszerült kérni. Az újabb tanácsai hasznosnak bizonyultak, és egy magyar kiállítás révén 14:11-es előnnyel vonultak pihenőre a franciák, főleg a 11 eladott magyar labdának köszönhetően. A folytatásban sajnos sokasodtak a magyar technikai hibák, s a franciák könnyen tartották háromgólos előnyüket, sőt növelték is. A mérkőzés így zajlott szép csendesen végig, három kihagyott hetessel és kétszer több eladott labdával nem lehet legyőzni az olimpiai ezüstérmes francai válogatottat…

Lipcse: Magyarország–Franciaország 26:29 (11:14)

Lipcse Aréna, 1385 néző, vezette: Pavičević és Ražnjatović (Montenegró).

Magyarország: Bíró, Janurik, Szöllősi-Zácsik 2, Schatzl 3, Szucsánszki, Kovacsics 6, Görbicz 2, Kisfaludy, Klivinyi 3, Bódi 3, Szekeres, Mayer, Kovács, Mészáros, Hárfa 1, Lukács 6.

Franciaország: Laynaud, Dancette 3, Ayglon 3, Pineau 3, Landre 4, N’Gouan, Zaadi 3, Houette 2, Niakate, Darleux, Dembele 2, Flippes, Edwige, Minko 1, Niombla 3, Lacrabere 5.

Montenegró válogatottja kemény védekezéssel rukkolt elő a szerbek ellen, s a C csoportban negyedik helyről épphogy csak továbbjutó csapat az első félidőben jócskán ráijesztett Ljubomir Obradović lányaira. A szerbek a mérkőzés első perceiben három gólt lőttek, és úgy tűnt, nem lesz gondjuk, ám ezt követően mintha betonfalat húzott volna kapuja elé a déli szomszéd. Szerbia mindössze 9 gólt lőtt az első félidőben, s Bulatovićék 5 gólos előnnyel mehettek a szünetre. A második játékrész merőben eltérő játékot és nagyságrendekkel több gólt hozott. A szerb lányok eredményesebbek voltak, de a kilencgólos Radičević vezette montenegróiak lekontrázták ellenfelüket, és végül megtartottak a félidei előnyükből két gólt.

Magdeburg: Szerbia–Montenegró 29:31 (9:14)

GETEC Aréna, 3011 néző, vezette: Garcia és Marin (Spanyolország).

Szerbia: Radosavljević 2, Krpež 5, Lekić, Stevin, Lavko 1, Damnjanović 1, Nikolić 3, T. Radojević 4, Pop-Lazić, D. Radojević 4, Obradović 1, Tomašević, Stoiljković, Cvijić 7, Čolić, Dmitrović 1.

Montenegró: Rajčić, Radičević 9, Jauković 4, Brnović 3, Hasanić, A. Klikovac, Ujkić, Malović, Premović, Bulatović 6, Pavičević 1, Ramusović, B. Klikovac 1, Despotović 2, Raičević 4, Grbić 1.

A Dánia–Németország és a Svédország–Szlovénia nyolcaddöntő lapzárta után ért véget.