Sport, társaság, sikerek

A topolyai Nyugdíjas Sportolók csapata az idén Vrnjačka banján megtartott bajnokságról két díjat is hozott. Első helyezést értek el pikádóban, valamint harmadik helyezettek lettek a futballban, ami a versenyen kapura rúgásban valósult meg. A háromfős, vegyes csapatból Pastyik Bélával beszélgettünk.

A versenyről a következőket mondta:

-Ezt az olimpiát tizedik alkalommal tartották meg. Mi első alkalommal vettünk részt rajta. Staféta, sakk, céllövészet, pikádó, futball, kosárlabda, és horgászat versenyszámok voltak. Háromfős csapatok indulhattak, vegyesen, nők és férfiak. Feltétel volt továbbá, hogy egy tag lehet csak fiatalabb hatvan évnél. Balog Jolán és Palusek István volt a másik két tag, és Balog Jolán volt a csapatvezetőnk. Mi három versenyszámban vettünk részt. Pikádóban 165 csapatból elsők lettünk. Céllövészetben 101 csapatból 78. helyen végeztünk. Kapura rúgásból pedig 160-ból harmadikak lettünk, de úgy, hogy három csapat volt holtversenyben, azonos pontszámon. Itt az életkor döntött. Összesítettben 192 csapat közül nyolcadikak lettünk. A mozgás, a sport még a mi korunkban is ajánlott, és kell is. De amellett, hogy sportolunk, társaságba járunk, gyakran találkozunk a sportrendezvényeken, alkalom nyílik a barátkozásra, ismerkedésre, szórakozásra is. Szeretnénk jövőre is eljutni az olimpiára, és újabb eredményekkel hazatérni – mesélte Pastyik Béla, aki az utóbbi tizenöt évben sportol.