2024. április 19., péntek

Kik lettek a tanácstagok?

A zentai helyi közösségi választás nem hivatalos listája

A Zenta községben vasárnap lezajlott helyi közösségi választást követően továbbra sem tették közzé hivatalosan, hogy a városban és a községhez tartozó falvakban kik kerültek be a tanácsokba. Csak azt tudni, hogy mindössze 20 százalékos volt a részvételi arány, illetve hogy a Vajdasági Magyar Szövetség támogatottjai öt, a Szerb Haladó Párt által támogatott polgárok két helyi közösségben szereztek túlnyomó többséget, a független jelöltek közül pedig mindössze két polgárnak sikerült bejutnia a tanácsba.

A vasárnapi választás szerepelt a VMSZ tegnapi sajtótájékoztatójának a napirendjén is, de a leendő tanácstagok listáját itt sem tették közzé. Az összejövetelen Lőrinc Csongor, a községi szervezet elnöke kiemelte, hogy a választás során olyan személyeket támogattak, akik esetében funkcióik miatt nem áll fönn az összeférhetetlenség gyanúja. Beszélt arról is, hogy rengeteg feladat vár a helyi közösségek vezetőire. Ezek közül a falvakban az utak és a közvilágítás karbantartását, a közbiztonság fejlesztését emelte ki, míg a Kertek helyi közösségben a szennyvízelvezető hálózat kiépítése, a többi városi helyi közösség területén pedig az utak rendezése élvez majd elsőbbséget. Ezenkívül támogatják a Népkert új arculatának kialakítását, valamint a megfelelő dokumentumok megérkezését követően a termálkutat is üzembe kell helyezni, s meg kell mutatni, hogy Zenta is működtetni fog egy fürdőkomplexumot. A célok közt szerepel még az egészségügyi hálózat továbbfejlesztése és az idősekről való gondoskodás. Mindezek mellett a történelmi egyházakról és a községben lévő iskolákról sem szándékoznak megfeledkezni.

Nem hivatalos információink szerint a következő polgárok jutottak be a helyi közösségek tanácsaiba:

A Centar–Tópart helyi közösségben a VMSZ által támogatott jelöltek közül Kosiczky András, Barsi Márta, Kopasz Ildikó, Zeković Dragiša, az SZHP által támogatottak közül Balla Kolos, Balog Goran, Baranyi Nándor, Prisztál Ferenc, Ćurčić Vladimir és Vujačić Igor.

A Tiszapart–Alvég helyi közösségben a VMSZ támogatottjai: dr. Vasas Mihály, dr. Surján Gusztáv, Nagy Abonyi Zoltán, Recskó Béla, Gordán Kolos, Renkó Ágnes és Laskovity Kornél, az SZHP támogatottjai: Gašović Jovan és dr. Véber Zita.

A Kertekben a vajdasági magyar párt támogatásával indulók közül Horvát Kátai Péter, Tandari Ferenc, Lőrinc Csongor, Gyertyás Mónika, Kiss Noémi, Rácz Szabó György, Szabó Palóc Géza és Olajos Márta jutott be, míg a haladókat Surányi Katalin képviseli.

Bogarason a VMSZ támogatottjai: Ágó György, Pósa Tamás, Kalmár Erzsébet, Molnár Csaba és Mészáros Tímea, a haladók támogatottjai: Bezeg Attila és Surányi Géza.

Felsőhegyen a VMSZ-es támogatottak: Bóbán József, Gergely Róbert, Szokola Rudolf, Urbán Zsuzsanna, Kormos Eleonóra és Sándor Győző, a haladók támogatását élvezi Szabó Dékány Zsófia, a függetlenek közül pedig Šašin Natália és Gere Anikó került be a helyi közösség tanácsába.

Tornyoson kizárólag a VMSZ által támogatott jelöltek alkotják a tanácsot: Katona Endre, Kis Bicskei Árpád, Lőrinc László, Matykó Árpád, Petrás János, Szabó Magda, Fügedi Hajnalka, Hovanyec Edvin és Cipó Igor.

Ezzel szemben Keviben csak a Szerb Haladó Párt támogatását élvezők kerültek be a tanácsba, vagyis Betyák Rózsa, Bicskei Rita, Molnár Gábor Ákos, Szügyi Ervin, Szügyi Imre, Tóth V. Gyula és Csikos Lajos. Ezt a felállást némileg bonyolítja az a nem mellékes tény, hogy Szügyi Imre jelenleg tagja a községi képviselő-testületnek, ami nincs összhangban a Korrupcióellenes Ügynökség azon állásfoglalásával, amelynek értelmében a községi képviselő-testület tagja nem lehet egy időben elnöke, illetve tagja az ugyanahhoz a községhez tartozó helyi közösség tanácsának.