Edmund sem volt könnyű ellenfél

Novak Đoković két szoros játszmában győzte le a brit Kyle Edmundot az Indian Wells-i torna 2. fordulójában, és ma a nyolcaddöntőért az argentin Juan Martín del Potróval játszik. Edmund egyáltalán nem volt könnyű ellenfél, így a második játszmában Đoković 2:5-ös hátránnyal is szembesült, amit végül sikerült ledolgozni, és fordítani is. Đoković 3:0-ra vezet a brit ellen, míg Del Potróval 12:4-re áll a mérlege. Az idén már játszottak, két hete Acapulcóban a szerb nyert.

Novak Đoković a második játszmában 2:5-ről fordított

Váratlan eredmény Marin Čilić és Sam Querrey veresége, míg Federer, Nadal, Nisikori, Del Potro, Dimitrov, Kyrgios és A. Zverev többé-kevésbe rutinosan jutott be a 3. fordulóba, amelynek rangadói ma az alsó negyedben Nadal–Verdasco, Federer–Johnson, Kyrgios–A. Zverev és Đoković–Del Potro párosítással következnek. E nyolcasból csak egy juthat az elődöntőbe.

A női torna 3. fordulójának meglepetése a brit Johanna Konta veresége. A magyar származású teniszezőnőt a francia Caroline Garcia győzte le, a forduló meccsét pedig a svájci Bacsinszky Tímea és a holland Kiki Bertens vívták. Csaknem három és fél órás dráma volt, amelyben Bacsinszky a második játszmában három meccslabdát hagyott ki, majd a döntő játszmában a holland vezetett 5:2-re, öt meccslabdája is volt, végül a svájci a saját hatodik mérkőzéslabdájával jutott tovább. Az éjjel a 3. forduló többi mérkőzését játszották, benne a Babos–Vesznyina találkozóval, rangadónak pedig a Halep–Mladenović párharc számított.

Sencsenben Marko Tepavac nem jutott a challenger főtáblájára, a heraklioni női ITF-tornát pedig a szerbiai Dejana Radanović nyerte, ami harmadik tornagyőzelme. Radanović edzéseit két újvidéki, Boris Čonkić és Belák Róbert irányítja.

INDIAN WELLS. – A férfitorna 2. fordulójában: Đoković–Edmund 6:4, 7:6, Federer–Robert 6:2, 6:1, Nadal–Pella 6:3, 6:2, Fritz–Čilić 4:6, 7:5, 6:4, Nisikori–Evans 6:3, 6:4, Kyrgios–Zeballos 6:3, 6:4, Dimitrov–Juzsnyij 6:4, 6:0, Pouille–Struff 6:3, 6:2, Del Potro–Delbonis 7:6, 6:3, A. Zverev–Bagnis 7:6, 6:3, Müller–Veselý 7:6, 6:1, Zsaziri–Granollers 7:5, 6:3, Young–Querrey 6:3, 3:6, 6:3, Johnson–Anderson 6:4, 3:6, 7:6, Sock–Laaksonen 6:3, 0:6, 6:4, Verdasco–Herbert 7:6, 6:1. Nők, a 3. forduló: Garcia–Konta 3:6, 6:3, 7:6, Bacsinszky–Bertens 6:3, 5:7, 7:6, Szvitolina–Gavrilova 6:2, 6:1, Kuznyecova–Vinci 6:2, 2:6, 6:1, Muguruza–Day 3:6, 7:5, 6:2, Ka. Plíšková–Begu 9:4, 7:6, Pavljucsenkova–Strýcová 6:3, 6:2, Cibulková–Kr. Plíšková 2:6, 7:6, 7:6.

SENCSEN. – A challenger selejtezőjében: Tepavac–Sonego 6:3, 3:6, 6:2, a tábláért: Škugor–Tepavac 6:3, 6:4.

HERAKLION. – A női ITF-torna döntőjében: Radanović–Gatto-Monticone 7:5, 6:3.