BIRKÓZÁS

Tusparádé Szabadkán

Várt eredménnyel és váratlanul magabiztos szabadkai győzelemmel rajtolt a 2016-os birkózó-ligaidény. A Spartacus a székvárosiakat fogadta, az összecsapásaik a közelmúltban mind szorosak voltak, ezúttal azonban nem volt keresnivalója a Novi Sadnak, mert a szabadkai „újoncok” valóságos tusparádét rendeztek, s a nehézsúlyig nullára álltak a vendégek.

Érdekesség, hogy idegenben derekasan helytállt mindhárom Radnički, az viszont intő jel, hogy a négy meccsen nem volt összesen 400 szurkoló. Ez a bajnokság érdekesebb lesz a tavalyinál, lesz látnivaló bőven, ezért a kluboknak mindent meg kell tenniük annak érdekében, hogy a lelátók ismét megteljenek.

Szabadka: Spartacus–Novi Sad 7:1

Részeredmények, 59 kg: Gazdag–Zeljković 1:0 (tus az 1. menetben). 66 kg: Nagy–Lacković 1:0 (tus az 1. menetben). 71 kg: Dav. Štefanek–Vuković 1:0 (tus a 2. menetben). 75 kg: Maksimović–Šević 1:0 (tus az 1. menetben). 80 kg: Balázs–Petrović 1:0 (tus az 1. menetben). 85 kg: Penjov–Ivošević 1:0 (10:8). 98 kg: Franjković–Stankić 1:0 (4:1). 130 kg: Bosnić–Pavlović 0:1 (feladás).

Magabiztos győzelemmel kezdte az idényt a jócskán megerősödött Spartacus. @sz = T. T.

Magyarkanizsa: Potisje–Radnički (Belgrád) 5:3

Részeredmények, 59 kg: Petrović–Došen 1:0 (tus a 2. percben). 66 kg: Nagy–Iliev 1:0 (tus a 2. percben). 71 kg: Vágó–Đukanović 0:1 (0:9). 75 kg: Zöldi–Čolić 1:0 (tus az 5. percben). 80 kg: Vrábel–Dević 0:1 (0:8). 85 kg: Ladócki–Dickov 0:1 (tus a 3. percben). 98 kg: Sulyok–Marković 1:0 (6:3). 130 kg: Horvát 1:0 (k. n.).

Hazai szőnyegen győzelemmel rajtolt a Potisje. A hazaiak már a kezdéskor 1:0 arányban vezettek, mivel a legnehezebb súlycsoportban Horvátnak nem volt ellenfele. Az első két súlycsoportban a Potisje két látványos tusgyőzelemmel növelte előnyét, majd Zöldi a fordulatos, nagy küzdelem hajrájában aratott sordöntő győzelmet Čolić felett, a csapat sikerét pedig Sulyok biztosította be, miután kemény küzdelemben aratott pontozásos győzelmet Marković felett. @sz = L. E.

Az 1. forduló többi eredménye: Proleter–Radnički (K) 5:3, Partizan–Radnički (Z) 5:3, a Zenta szabad volt.

A következő forduló: Radnički (B)–Partizan, Radnički (K)–Potisje, Novi Sad–Proleter, Zenta–Spartacus, a Radnički (Z) szabad.