LABDARÚGÁS

A Zentáé a vajdasági rangadó

A Tisza-partiak 2:1-re nyertek a Topolya ellen – Az adorjániak győzelmet arattak Szenttamáson

SZUPERLIGA

A 16. forduló: Metalac–Partizan 1:0, Mladost–Jagodina 2:0, Javor–Novi Pazar 1:1, Radnik–Spartacus 1:0, Čukarički–Vojvodina 1:1, Voždovac–Rad 1:0, Radnički (N)–Borac 0:1, Crvena zvezda–OFK Beograd 4:1.

7

A következő forduló (november 7-én): Crvena zvezda–Metalac, OFK Beograd–Radnički (N), Borac–Voždovac, Rad–Čukarički, Vojvodina–Radnik, Spartacus–Javor, Novi Pazar–Mladost, Jagodina–Partizan.

I. LIGA

A 12. forduló: ČSK–Bežanija 1:0, Dinamo–BSK 2:0, Proleter–Sinđelić 1:0, Napredak–Sloga 2:0, Sloboda–Zemun 3:1, Loznica–Kolubara 0:0, Donji Srem–Bačka (P) 2:1, Inđija–Radnički 1923 2:1.

3

A következő forduló (november 7-én): Radnički 1923–ČSK, Bačka (P)–Inđija, Kolubara–Donji Srem, Zemun–Loznica, Sloga–Sloboda, Sinđelić–Napredak, BSK–Proleter, Bežanija–Dinamo.

VAJDASÁGI LIGA

Zenta: Zenta–TSC 2:1 (1:0)

Városi stadion, 150 néző, vezette: Gligor (Szabadka). Góllövők: Stošić a 36., Resanović a 66., illetve Milić a 82. percben.

Zenta: Živkov, Terzin, Jelić, Đuranović, Misić, Lalević, Rajkovača (Kovačević), Maksimović (Stepanov), Resanović, Vojvodić, Stošić (Stojisavljević).

TSC: Popin, Boros, Ivšić, Cvetković, Marijanović, Rahić, Stojaković, Nedić (Krivokapić), Kaluđerović, Milić, Šicar (Medić), Milovanović.

A sárga lapok által megtizedelt csapatok mérkőzése színvonalas futballt hozott. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de a zentaiak jobban feltalálták magukat a kapu előtt, és megérdemelten győztek. A 36. percben Rajkovača jobb oldalról Stošićot szöktette, aki biztosan a hálóba talált. A második félidőben a hazaiak fokozták a nyomást, és Resanović Stošić beadását 16 méterről a hálóba vágta. A vendégek előtt is akadtak leehetőségek, ám a hazaiak védelme állta a sarat egészen a 82. percig, amikor Milić egy ellentámadás után beállította a végeredményt.

A 12. forduló: Radnički (NP)–Radnički (Š) 1:0, Banat–Borac 1:0, Dunav–Železničar 4:1, Odžaci–Radnički (M) 2:0, Sloga–Vršac 1:0, Cement–Bácska 1901 1:1, Dolina–Omladinac 2:2, Zenta–TSC 2:1.

4

A következő forduló (november 7-én): TSC–Radnički (NP), Omladinac–Zenta, Bácska 1901–Dolina, Vršac–Cement, Radnički (M)–Sloga, Železničar–Odžaci, Borac–Dunav, Radnički (Š)–Banat.

BÁCSKAI LIGA

Adorján: Tisza–Srbobran 2:0 (0:0)

Adorjáni pálya, 100 néző, vezette: Rauković (Szabadka). Góllövők: Kekezović az 55. és Győri a 63. percben.

Tisza: Pešić, Győri, Vojvodić, Kekezović, Mandić, Rovčanin (Radulović), Živković (Velez), Damjanović, Kolundžić, Trbvić, Babić.

Srbobran: Latinović, Ivić, Bijekić, Tešanović, Popović, Ivanović, Ikrašev (Manojlović), Bojović, Marjanov, Kosović, Novaković (Zelić).

A két csapat harmadik egymás elleni találkozóját az adorjáni szurkolók kissé szorongva várták, mivel az elmúlt idényben a szenttamásiak mindkét egymás elleni mérkőzésen minimális győzelmet arattak. A táblázat felsőházában tanyázó vendégcsapat jó benyomást keltett, de a Tisza-partiak ezúttal semmit sem bíztak a véletlenre, a szép napos időben nagyon sportszerű, végig egyenrangú küzdelemben megérdemelten arattak győzelmet. A hazaiak kezdték jobban a találkozót, és az első játékrészben nagy mezőnyfölényben játszottak, ennek ellenére csak 2-3 alkalommal jelentettek igazi veszélyt a vendégek kapujára. A szenttamásiak csak ritkán jutottak el a hazaiak kapujáig, egy ígéretes gólhelyzetük volt, de azt nem tudták kihasználni. Így gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok. A szünet utáni folytatásban a hazaiak nagyobb sebességre kapcsoltak, főleg a széleken, veszélyes támadásokat vezettek, és az 55. percben egy jobb oldali beadást a tétovázó vendégvédők között Rovčanin Kekezović elé játszott, a tapasztalt csatár pedig nem hibázott, megszerezte csapata számára a vezetést. A gól után a vendégek is nagyobb iramot diktáltak, mindent megtettek az egyenlítés érdekében, de a hazaiak védelme kiválóan végezte feladatát. A hajrában a Tisza-parti fiúk újra kitámadtak, több kiváló gólhelyzet kihagyása után a 63. percben Damjanović bal oldali szögletből a kapu elé ívelt, az egyik hazai csatár közeli lövését Latinović kapus csak kiütni tudta, a berobbanó védőjátékos, Győri Attila pedig a hálóba lőtt. A folytatásban a hazaiak biztonságos játékra törekedtek, és szurkolóik nagy örömére sikerült megszerezniük hetedik győzelmüket a bajnokságban.

A 12. forduló: Tekstilac–Becse 0:2, Mladost (T)–OFK Mladost 1:2, Bratstvo–Sloga 1:0, Bácska (P)–ŽAK 4:1, Radnički (Z)–Tavankút 1:0, Szabadka–Polet 3:0, Vrbas–Zadrugar 3:2, Tisza–Srbobran 2:0.