KÉZILABDA

Két fölényes Veszprém-siker

Vajdasági körútja során két mérkőzést játszott a regionális SEHA-ligában a BL-ezüstérmes, SEHA-liga-címvédő Veszprém csapata. Az újvidéki mérkőzésen a szorosabb első félidőt követően a második harminc percben a bakonyi alakulat bedarálta a hazaiakat, és húszgólos győzelmet aratott a székvárosiak felett.

A szabadkai mérkőzés egy kis ünnepséggel kezdődött, ugyanis Petar Papić, a Spartacus korábbi csapatkapitánya ajándékcsomagot nyújtott át egykori játékostársának, Momir Ilićnek, aki még a Radnički Fidelinka színeiben játszott Szabadkán. Az első játékrészben még valamelyest tartotta magát a Spartacus, a vendégek kétgólos előnyét Jelić és Lojaničić kiegyenlítette, de ezt követen zsinórban három veszprémi találat következett. Radulović több alkalommal bravúrral hárított, és pár perc elteltével a hazaiak egy gólra (4:5) csökkentették hátrányukat. Ilić hetesével kétgólosra nőtt a magyar előny, majd a félidő utolsó öt percében a szlovén Marguč háromszor is betalált Radulović kapujába, így a félidőre hatgólos vendégelőnnyel vonulhattak a csapatok. A 40. percben először vezetett a Veszprém tíz góllal, majd a világklasszisokkal teletűzdelt magyar bajnok tovább növelte előnyét, és végül tizenhat gólos győzelmet aratott.

Újvidék: Vojvodina–Veszprém 22:42 (11:18)

Sósbarai sportcsarnok, 1000 néző, vezette: Krkačev, Kolevski (macedónok).

Vojvodina: Arsenić, Orbović, Todorović, Perović, Pralica 1, Rastvorcev 3, Marjanović, Smiljanić, Ranisavljević 3, Jovanović 5, Nikolić, Petrović 1, Stanković, Trkulja 3, Vučković 5, Gugleta 1.

Veszprém: Gulyás 1, Iváncsik 6, Schuch, Ilić 3, Palmarsson 1, Mikler, Nilsson 7, Ugalde 5, Marguč 9, Varjú 1, Terzić 1, Tóth 1, Alilović, Sulić 5, Lékai 1, Slišković 1.

Szabadka: Spartacus–Veszprém 15:31 (8:14)

Sétaerdei sportcsarnok, 2300 néző, vezette: Kolevski, Krkačev (macedónok).

Spartacus: Vukoslavović, Kosović, Đekić 4, Perović, Knežević 1, Ljubojević, Gálfi, Lojaničić 1, Radulović (11 védés), Distol, Županjac 1, Jelić 5, Basarić 1, Rakocija 1, Čupić 1, Stojanović (2 védés).

Veszprém: Gulyás 1, Iváncsik 1, Schuch 1, Ilić 2, Palmarsson 3, Mikler (21 védés), Szeitl 2, Nilsson 1, Ugalde 3, Marguč 9, Varjú 1, Tóth 1, Alilović, Sulić 4, Lékai, Slišković 2.