2024. május 4., szombat
LABDARÚGÁS

Magukra találtak a topolyaiak

A TSC ezúttal a Dolinát győzte le – Az adorjáni Tisza játék nélkül jutott a pontokhoz

SZUPERLIGA

A 15. forduló: OFK Beograd–Metalac 1:0, Crvena zvezda–Borac 4:2, Radnički (N)–Rad 1:0, Voždovac–Vojvodina 0:0, Čukarički–Spartacus 3:0, Radnik–Novi Pazar 2:0, Javor–Jagodina 1:1, Mladost–Partizan 2:2.

7

A következő forduló (november 1-jén): Metalac–Partizan, Mladost–Jagodina, Javor–Novi Pazar, Radnik–Spartacus, Čukarički–Vojvodina, Voždovac–Rad, Radnički (N)–Borac, Crvena zvezda–OFK Beograd.

I. LIGA

A 11. forduló: Inđija–ČSK 4:0, Radnički 1923–Donji Srem 0:1, Bačka (P)–Loznica 3:1, Kolubara–Sloboda 2:1, Zemun–Napredak 0:1, Sloga–Proleter 1:1, Sinđelić–Dinamo 3:0, BSK–Bežanija 1:3.

3

A következő forduló (november 1-jén): ČSK–Bežanija, Dinamo–BSK, Proleter–Sinđelić, Napredak–Sloga, Sloboda–Zemun, Loznica–Kolubara, Donji Srem–Bačka (P), Inđija–Radnički 1923.

VAJDASÁGI LIGA

Zenta: Zenta–Radnički (Újpázova) 0:1 (0:0)

Városi stadion, 200 néző, vezette: Momčilović (Topolya). Góllövő: Cvijetinović a 74. percben.

Zenta: Živkov, Pronek (Misić), Jelić, Maksimović, Tomović, Lalević, Resanović (Stojisavljević), Rajkovača, Manoklović, Josović (Vojvodić), Balabanović.

Radnički: Trifunović, Čeprnja (Cvijetinović), Krkobabić, Saračević (Punišić), Ćurić (Milošević), Ivančević (Dabić), Žeželj, Hajdin, Vuljasin, Balešević.

Küzdelmes, de nem színvonalas mérkőzést játszott a két csapat. A vendégek főleg a védekezéssel törődtek, a hazaiak gyengén játszottak, sokat hibáztak, és elveszítették a mérkőzést. Az első félidőben egyetlen helyzet akadt, amikor is Pronek öt méterről a kapu fölé lőtt. A második félidőben a vendégek tovább védekeztek, és a hazaiaknak nem volt megoldásuk erre a játékra. A 74. percben Tomović hatalmas hibát követett el, amikor 50 méterről haza akarta adni a labdát, de leadása rövidre sikerült, és Cvetinović közelről a hálóba juttatta a labdát. A hazaiak próbáltak egyenlíteni, Balabanović a 78. percben eltalálta a kapufát, de a kipattanó labdára senki nem tudott reagálni.

Topolya: TSC–Dolina 2:0 (2:0)

Városi stadion, 200 néző, vezette: Kalafat (Újvidék). Góllövők: Nastić a 25. és Đokić a 43. percben.

TSC: Popin, Nastić, Resanović, Todorović, Cvetković, Radović, Boros Cs., Rahić (Krivokapić), Milić (Medić), Šicar (Milovanović), Đokić.

Dolina: Trivunović, Mrđa (Stanimirović), Subašić, Kis, Labović (Vasović), Brkić, Radosavljević, Čisić (Macužić), Rajković, Atanasković, Radivojović.

A topolyai csapat a mérkőzés nagyobb részében irányította a játékot. A 25. percben a vendéglátó szabadrúgáshoz jutott, amelyet Nastić végzett el 18 méterről, és a jobb felső sarokba lőtte a labdát. A gól után a hazaiak még többet támadtak, de a lehetőségeiket nem használták ki. A 43. percben egy gyors ellentámadást vezettek, amelynek végén Đokić jól feltalálta magát, és a hozzá került labdát a vendégek kapujába lőtte. A szünet után is a hazaiak voltak jobbak, de több gólt már nem tudtak rúgni.

A 11. forduló: Zenta–Radnički (NP) 0:1, TSC–Dolina 2:0, Omladinac–Cement 2:1, Bácska 1901–Sloga 3:2, Vršac–Odžaci 0:3, Radnički (M)–Dunav 3:2, Želežničar–Banat 2:0, Borac–Radnički (Š) 2:1.

4

A következő forduló (október 31-én): Radnički (NP)–Radnički (Š), Banat–Borac, Dunav–Železničar, Odžaci–Radnički (M), Sloga–Vršac, Cement–Bácska 1901, Dolina–Omladinac, Zenta–TSC.

BÁCSKAI LIGA

A 11. forduló: Tisza–Tekstilac 3:0 (k. n. – a vendégcsapat nem utazott el a találkozóra), Srbobran–Vrbas 2:2, Zadrugar–Szabadka 3:0, Polet–Radnički (Z) 2:2, Tavankút–Bácska (P) 2:1, ŽAK–Bratstvo 0:2, Sloga–Mladost (T) 3:2, OFK Mladost–Becse 2:0.

7

A következő forduló (október 31-én és november 1-jén): Tekstilac–Becse, Mladost (T)–OFK Mladost, Bratstvo–Sloga, Bácska (P)–ŽAK, Radnički (Z)–Tavankút, Szabadka–Polet, Vrbas–Zadrugar, Tisza–Srbobran.

BÁNÁTI LIGA

A 11. forduló: Sloga–ŽAK 0:1, Mladost–Sloboda 3:0, Crvena zvezda–Jedinstvo (TB) 1:0, Radnički (N)–Proleter 8:0, Jedinstvo (BK)–Vršac United 4:0, Polet–Radnički (K) 2:0, Radnički (S)–Slavia 3:2, Kozara–Budućnost 1:0.

6

A következő forduló (október 31-én és november 1-jén): ŽAK–Budućnost, Slavia–Kozara, Radnički (K)–Radnički (S), Vršac United–Polet, Proleter–Jedinstvo (BK), Jedinstvo (TB)–Radnički (N), Sloboda–Crvena zvezda, Sloga–Mladost.

ÚJVIDÉKI–SZERÉMSÉGI LIGA

A 11. forduló: Slavija–Veternik 1:0, Jedinstvo–Hajduk 2:0, Budućnost (G)–Laćarak 3:1, Jugović–Sloga 4:0, Kabel–Kupinovo 2:1, ŽSK–Budućnost (SN) 5:1, Mladost–Sremac 1:0, Borac–Crvena zvezda 0:1.

6

A következő forduló (október 31-én és november 1-jén): Veternik–Crvena zvezda, Sremac–Borac, Budućnost (SN)–Mladost, Kupinovo–ŽSK, Sloga–Kabel, Laćarak–Jugović, Hajduk–Budućnost (G), Slavija–Jedinstvo.

SZABADKAI LIGA

Bajsa: Bajsa–Tornyos 3:0 (1:0)

Bajsai pálya, 150 néző, vezette: Pribaković (Topolya). Góllövők: Zsemberi a 25., Rahić a 69. és Đekanović a 87. percben.

Bajsa: Lackó, Tóth, Budai, Zsemberi, Ocsenás, Dér, Šušnjar, Drašković, Rahić, Grgić, Đekanović.

Tornyos: Farkas, Szokola, Tóth Horgosi, Homolya, Bajtai, Tóth Bagi, Kis Bicskei (Vajda), Karácsonyi (Kovács), Tóth (Asković), Horvát, Olajos.

A találkozó első perceiben Karácsonyinak, majd Horvátnak is lehetősége adódott, hogy vezetéshez juttassa a csapatát, de a hazaiak jól védő kapusa, Lackó mindkét alkalommal feladata magaslatán állt. Később a Bajsa átvette a játék irányítását, és saját térfelére szorította a vendégcsapatot. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen a 25. percben Zsemberi vezetéshez juttatta csapatát. A szünet után ismét a vendégek kezdtek jobban, de helyzeteiket nem tudták kihasználni, majd a 63. percben Rahićot buktatták a tizenhatosban. A megítélt büntetőt ő végezte el, de a vendégek kapusa, Farkas kivédte. A 69. percben a Bajsa növelte előnyét, amikor egy gyors ellentámadást vezetett, amelynek végén Rahić megadásra késztette a vendégek kapusát. Végül a 87. percben Đekanović lépett színre, a tizenhatos vonalon kicselezett egy vendégjátékost, és a labdát Farkas kapujának jobb alsó sarkába lőtte, beállítva ezzel a végeredményt.

Hajdújárás: Vinogradar–Egység 4:0 (4:0)

Hajdújárási sportközpont, 100 néző, vezette: Šefčić (Szabadka).Góllövők: Guljaš a 24., a 45., Vukov a 31. és a 42. percben.

Vinogradar: Dragosavljević, Zobenica, Nágel Cs., Ruski, Pejić, Kmec, Nágel Zs., Vojnić Tunić, Guljaš, Vukov, Veselinov.

Egység: Kaluđerović, Mészáros, Belada, Pejović, Vujović, Sekicki, Itaj, Zeljić, Vujović, Kustudić, Abramović

Kedvező, napsütéses időben csaphatott össze a két gárda. Huszonnégy percet kellett várni az első gólra, amit a hazaiak 9-es számú játékosa, Guljaš lőtt. A 31. percben Vukov tudta bevenni a vendégek kapuját. A kishegyesiek első helyzetüket tíz perccel az első félidő vége előtt jegyezték, amikor Zeljić egy az egy ellen ment Dragosavljević felé, de a lövése magasan a kapufa felett repült el. A 42. percben ismét Vukov tudott gólt szerezni a hazai csapatnak. Az utolsó percben Guljaš adta meg a kegyelemdöfést a kék mezeseknek. A második félidő gól és nagyobb helyzet nélkül ért véget. A hazaiak visszavettek tempóból, és már nem hajtottak úgy, mint az első félidőben.

Mohol: Bácska–Jadran (Bácsfeketehegy) 2:2 (1:1)

Bácska-pálya, 100 néző, vezette: Puzović (Szabadka). Góllövők: Korać a 17. és Morović a 78., illetve M. Martinović a 4. és a 86. percben.

Bácska: Đukić, Stojanov, Prodanov, Pekó, Laták (Božić), Kiss, Jelić, Popeskov (Krizsán), Morović, Korać, Mihajlović.

Jadran: Roganović, Balać, Đorđević, Durutović, Radulović, Ljubisavljević (Major), S. Martinović (Stojanović), Glendža, Bajčetić, M. Martinović, Mrvaljević.

A moholi csapat hátrányból fordított, de ezúttal sem tudta megőrizni előnyét és kicsikarni a győzelmet. A vendégek erősen kezdtek, és egy védelmi hiba után már a 4. percben megszerezték a vezetést, Milan Martinović a tizenhatos bal sarkáról vette be Đukić kapuját. Ezután a moholiak fokozatosan kiegyenlítették a játékot, és a 17. percben Prodanov beadása és Morović passza után Korać közelről egyenlített. A szünet előtt még Ljubisavljević lőhetett volna gólt, lövését azonban a moholi kapus szögletre nyomta. A második félidőt a vendégek szinte végigtámadták, és a hazai védelem időnként csak nehezen tudott menteni. Az 52. percben Mihajlović közeli lövése nyomán a vendégvédők a gólvonalról tisztáztak. A következő támadásnál szabadrúgást követően Ljubisavljević lövése kerülte el kissé a kaput. Egy gyors bedobás után a 78. percben a labda Morovićhoz került, aki szinte holtszögből kilőtte a jobb alsó sarkot. A mérkőzés hajrájában a moholiak ezúttal sem tudták megvédeni kapujukat. Egy jobb oldali szabadrúgást követően a kapu előtt Milan Martinović zavartalanul fejelhetett, és fejese el is találta a kapu védtelen, bal oldalát.

Magyarkanizsa: Potisje–Proleter (Njegoševo) 5:0 (0:0)

Népkerti pálya, 110 néző, vezette: Popović (Szabadka). Góllövők: Romić az 55. (tizenegyesből), a 83., Nikutović az 59., Guberinić a 81. és a 86. percben.

Potisje: Csanádi, Teslić (Nikičić), Rúzsa, S. Barjaktarović, Papdancsó, Tandari, Muhi (N. Barjaktarović), Guberinić, Szögi, Thaqi (Romić), Nikutović.

Proleter: Matković, Grbić, Marić, D. Bukvić, R. Bukvić, Čeh, Krvavac, Gvozdenović, Davidović, Vujičin.

A hazaiaknak ezúttal kijött a lépés, és remek játékkal megszerezték negyedik győzelmüket az őszi idényben, az alsóházban tanyázó vendégek ellen. A vendégcsapat csak tíz játékossal érkezett a mérkőzésre, így várható is volt a hazaiak nagyarányú győzelme. Az első félidőben a vendéglátók játszottak mezőnyfölényben, a vendégcsapat csak a saját térfelén védekezett. A magyarkanizsaiak több gólhelyzetet is kialakítottak, de a vendégek védelme, Matković kapussal az élen, jól hárított, így gól nélküli eredménnyel vonultak pihenőre a csapatok. A második félidő is hazai támadásokkal kezdődött. Az 55. percben a Proleter védői a tizenhatoson belül szabálytalanul szerelték Guberinićet, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt a hazaiak javára. A büntetőt a csereként beálló Romić biztos lövéssel értékesítette. A Potisje játékosai tovább fokozták támadásaikat, és négy perc múlva egy bal oldali lapos szögletrúgás után Nikutović húsz méterről szépségdíjas lövéssel bombázott a jobb alsó sarokba. A hajrában teljesen kidomborodott a hazaiak fölénye, és öt perc alatt háromszor találtak be a vendégek kapujába: előbb egy szép összjáték után Guberinić, majd két perc múlva Romić, s nem sokkal később ismét Guberinić volt eredményes. A mérkőzésen a játékvezető egy vendégjátékosnak mutatott fel sárga lapot szabálytalan szerelés miatt.

A 11. forduló: Njegoš–Obilić 2:2, Krivaja–Pannónia 1:0, Preporod–Sloga 2:1, Vinogradar–Egység 4:0, Bajsa–Tornyos 3:0, Bácska–Jadran 2:2, Potisje–Proleter 5:0, a Radnički 1905 szabad volt.