Kiváló mérkőzés Szabadkán

A Spartacus vezetett, majd kiegyenlített, végül mégis kapitulált – A Zenta Temerinből, a Tisza Zomborból hozta el a pontokat

SZUPERLIGA

Szabadka: Spartacus–Crvena zvezda 2:3 (1:2)

Városi stadion, 5000 néző, vezette: Kocić (Vlasotince). Góllövők: Milić a 6., Makarić a 48., illetve Grujić a 31., Katai a 45., Jović a 81. percben.

Spartacus: Janošević (Mirković), Farkas, Kovačević, Antonić, Milošević, Makarić (Mrkela), Jočić, Tumbasević, Milić, Torbica, Ilić (Bogunović).

Crvena zvezda: Kahriman, Petković, Pavićević, Luković (Jovanović), Ibanjez, Donald, Grujić, Katai, Plavšić, Srnić (Jović), Viera (Sikimić).

Kiváló mérkőzésen folytatta győzelmi sorozatát a Crvena zvezda együttese. A 2. percben a Spartacus előtt adódott egy lehetőség, sőt négy perccel később a kék-fehérek meg is szerezték a vezetést, miután Ilić Milićhez passzolt, aki Pavićević és Donald között lőtt, a labda pedig Kahriman kapujában kötött ki. A gól után a C. zvezda átvette a játék irányítását, és előbb Viera, majd Ibanjez próbálkozott, eredménytelenül. A hazaiak gyors ellentámadásokat indítottak, de Tumbasević és Torbica is kihagyták a lehetőséget. A 26. percben a megsérült Janoševićet Mirković váltotta a hazai kapuban, majd öt perccel később kiegyenlítettek a belgrádiak: a nemrég még a Spartacusban játszott Plavšić kitűnően ment el a bal oldalon, a másik oldalon érkező Grujićhoz passzolt, aki pontos lövéssel kiegyenlítette az eredményt. Pár perccel később Katai a felső kapufát találta el, majd a bírói ráadás 6. percében ugyanő megszerezte csapatának a vezetést. A második félidőt jobban kezdték a hazaiak, hiszen hárompercnyi játék után Makarić tizenhat méterről lőtt, a labda pedig védhetetlenül vágódott a belgrádiak kapujának bal felső sarkába. Ezután a C. zvezda újra nyomás alá helyezte a hazaiakat, de a szabadkai védelem a 81. percig jól tartotta magát. Ekkor Ibanjez végzett el egy szabadrúgást, a labdát a hazai kapu elé küldte, ahol Jović találta fel magát legjobban, és megszerezte a piros-fehérek győztes gólját. Két perccel a lefújás előtt Kovačević került helyzetbe, aki három méterről, fejjel próbálkozott, de Kahriman bravúrral szögletre mentett. A sarokrúgásból Bogunović gólt ért el, de Kocić játékvezető les címén megsemmisítette a találatot.

A 12. forduló: Metalac–Javor 0:0, Mladost–Radnik 0:0, Jagodina–Voždovac 0:0, Novi Pazar–Radnički (N) 1:0, Spartacus–Crvena zvezda 2:3, Vojvodina–OFK Beograd 1:0, Rad–Borac 2:3, a Partizan–Čukarički találkozót ma játsszák.

9

A következő forduló (október 14-én): Borac–Metalac, OFK Beograd–Rad, Crvena zvezda–Vojvodina, Radnički (N)–Spartacus, Voždovac–Novi Pazar, Čukarički–Jagodina, Radnik–Partizan, Javor–Mladost.

I. LIGA

A 8. forduló: ČSK–Sinđelić 2:1, BSK–Sloga 0:0, Dinamo–Kolubara 2:0, Proleter–Bačka (P) 0:1, Napredak–Radnički 1923 3:1, Sloboda–Inđija 1:2, Loznica–Donji Srem 1:1. A Bežanija–Zemun találkozót október 14-én rendezik meg.

2

A következő forduló (október 10-én): Donji Srem–ČSK, Inđija–Loznica, Radnički 1923–Sloboda, Bačka (P)–Napredak, Kolubara–Proleter, Zemun–Dinamo, Sloga–Bežanija, Sinđelić–BSK.

VAJDASÁGI LIGA

Temerin: Sloga–Zenta 1:2 (0:2)

Sloga-pálya, 200 néző, vezette: Arsić (Óécska – Stajićevo). Góllövők: Kovačević az 54., illetve Balabanović a 11. és a 40. percben.

Sloga: N Bajić, Kukaljević, Zelić, Ivanović, Vilotijević, Krujić (Marić), Panić, A. Bajić (Kovačević), Erak, Čepina, Svitić (Renić).

Zenta: Živkov, Terzin, Jelić, Lalević, Đuranović, Ronek, Resanović (Vojvodić), Rajkovača, Manojlović, Kovačević, Balabanović (Stepanov).

Megérdemelt győzelmet aratott a vendégcsapat. A 11. percben Balabanović egyéni akció után 10 méterről megszerezte a vezetést. A 40. percben Rajkovača kiugratta Balabanovićot, aki a kapust is kicselezve növelte a vezetést. A második félidőben a hazaiak növelték a nyomást a vendégkapura, és az 54. percben Kovačević 20 méterről szépíteni tudott. Ezután mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, de a kapusok hárítani tudták a veszélyes lövéseket.

A 8. forduló: Radnički (NP)–Želežničar 1:2, Borac–Radnički (M) 0:1, Radnički (Š)–Vršac 2:2, Banat–Bácska 1901 0:1, Dunav–Omladinac 0:0, Odžaci–TSC 3:0, Sloga–Zenta 1:2, Cement–Dolina 3:1.

2

A következő forduló (október 10-én és 11-én): Dolina–Radnički (NP), Zenta–Cement, TSC–Sloga, Omladinac–Odžaci, Bácska 1901–Dunav, Vršac–Banat, Radnički (M)–Radnički (Š), Želežničar–Borac.

BÁCSKAI LIGA

Zombor. Radnički–Tisza 0:2 (0:0)

Városi stadion, 150 néző, vezette Đumić (Topolya). Góllövők: Živković a 63. és Babić a 90. percben.

Radnički: Pavasović, Tevanović (Mudrić), Vaci, Đumić, Lalić (Sladojević), Karalić, Josić (Baljak), Bezdradica, Cenović, Miletić, Martinović.

Tisza: Pešić, Radulović (Babić), Győri, Vojvodić, Mijatović, Kekezović, Mandić, Baštovanov (Maslovara), Živković (Velez), Damjanović, Kolundžić.

A Tisza-parti kis falu csapata a klub 63 éves történetében először játszott Zomborban, a magasabb ligákat is többször megjárt Radnički ellen. A két csapat első egymás elleni találkozóján kitűnő, végig nagyon sportszerű mérkőzést látott a közönség. A Tisza-partiak a jelenlegi összeállításukban az eddigi legjobb teljesítményüket nyújtották az őszi idényben. Teljesen megérdemelten győzték le a nagy hagyományokkal rendelkező hazai együttest. Az egész mérkőzésen a vendégek játszottak mezőnyfölényben. Az első félidőben főleg a középpályán folyt a játék, a vendégeknek több ígéretes gólhelyzetük akadt, de azokat Kekezovićék kihagyták, így döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok. A szünet után mindkét csapat nagyobb sebességre kapcsolt és felváltva támadott. Nagy küzdelem alakult ki, és egy gyors ellentámadásból a 63. percben a Tisza-partiak megszerezték a vezetést: a bal szélen felfutó Mijatović kiváló labdával indította Živkovićot, aki lerázta védőit, és a tizenhatos sarkáról lapos lövéssel gyönyörű gólt lőtt a hosszú sarokba. A hazaiak egyenlítésre törekedtek, de a vendégek védelme ezen a mérkőzésen kitűnően végezte feladatát, semlegesítette a hazaiak próbálkozásait. Amikor úgy tűnt, hogy a mérkőzés a vendégek minimális győzelmével fejeződik be, a találkozó utolsó percében színre léptek a Tisza cserejátékosai: Maslovara futott fel a jobb oldalon, beadása jól érkezett Babićhoz, aki idei első góljával bebiztosította csapata győzelmét. A mérkőzésen mutatott kitűnő játék és helyzetek alapján a vendégek akár nagyobb arányban is győzhettek volna. A Tisza-partiak ezen a mérkőzésen megszerezték első idegenbeli győzelmüket, és értékes három ponttal tértek haza Zomborból.

Szabadka: Szabadka–Vrbas 2:1 (2:1)

Nikola Tesla pálya, 100 néző, vezette: Mitrović (Hódság). Góllövők: Panić az 5., Benjak a 29., illetve Krajinović a 24. percben.

Szabadka: Kumozec, Dragić, T. Nikšić, Tatalović, Ilovac, Opančina (Rajak), Jukić, Ždrnja, Panić (Drčelić), Stipančević, Benjak.

OFK Vrbas: Gašović, Marković (Marojević), Tepavčević, Mandić, Vasiljević, Ivan, Jovanović, Stanić, Krajinović, Mačiženski, Sunajko.

Egy nagyon nehéz mérkőzésen a több mint egy félidőt emberhátrányban játszó hazai csapat megőrizte első félórában szerzett előnyét, és otthon tartotta a három pontot. Hazai rohamokkal kezdődött a mérkőzés, de előbb Panić, majd Ždrnja hibázott közelről. Az 5. percben Panić kijavította előző hibáját, kitűnően bújt ki a védők közül, és a verbászi hálóba gurított. A vendégek a 9. percben vezették első veszélyes támadásukat, de Krajinović lövését védte Kumozec. A 14. percben a hazaiak vezetőedzője, Predrag Pršić nem értett egyet egy játékvezetői ítélettel, mindezt szóvá tette, a hódsági játékvezető pedig elküldte a kispadtól. Negyedórai játék után a vendégek felszabadultak a hazai nyomás alól, és a 24. percben Krajinović közelről kiegyenlítette az állást. A gól hatására a szabadkaiak újra erőteljesebben támadtak, és öt perccel később Benjak szépségdíjas góllal újra vezetéshez juttatta csapatát. A 34. percben a fegyelmezetlen Ždrnja nehéz helyzetbe hozta társait, miután szövegelés miatt tíz másodperc alatt két sárgát kapott, és ezzel a kiállítás sorsára jutott. A folytatásban a vendégek az egyenlítésre törekedtek, néhány kínálkozó lehetőséget is kialakítottak, a legnagyobb helyzet egy ellentámadás után mégis a hazaiak előtt adódott, ám Benjak kapuba tartó lövését Vasiljević a mezőnybe rúgta. Két perccel a lefújás előtt Ivan is megkapta második sárgáját, és a vendégek is tíz emberrel fejezték be a mérkőzést.

A 8. forduló: OFK Mladost–ŽAK 2:1, Becse–Tavankút 1:1, Mladost (T)–Polet 5:2, Bratstvo–Zadrugar 1:1, Radnički (Z)–Tisza 0:2, Szabadka–Vrbas 2:1, a Tekstilac–Sloga és a Bácska (P)–Srbobran találkozókról nem érkezett jelentés.

4

A következő forduló (október 10-én és 11-én): Vrbas–Tekstilac, Tisza–Szabadka, Srbobran–Radnički (Z), Zadrugar–Bácska (P), Polet–Bratstvo, Tavankút–Mladost (T), ŽAK–Becse, Sloga–OFK Mladost.

BÁNÁTI LIGA

A 8. forduló: ŽAK–Radnički (S) 0:1, Kozara–Polet 5:1, Budućnost–Jedinstvo (BK) 3:2, Slavia–Radnički (N) 0:1, Radnički (K)–Crvena zvezda 1:0, Vršac United–Mladost 4:2, Proleter–Sloga 0:0, Jedinstvo (TB)–Sloboda 3:1.

0

A következő forduló (október 10-én és 11-én): Sloboda–ŽAK, Sloga–Jedinstvo (TB), Mladost–Proleter, Crvena zvezda–Vršac United, Radnički (N)–Radnički (K), Jedinstvo (BK)–Slavia, Polet–Budućnost, Radnički (S)–Kozara.

ÚJVIDÉKI–SZERÉMSÉGI LIGA

A 8. forduló: Veternik–Mladost 4:0, Borac–ŽSK 0:0, Crven zvezda–Kabel 2:2, Sremac–Jugović 4:1, Kupinovo–Jedinstvo 2:0, Budućnost (SN)–Budućnost (G) 1:1, Sloga–Slavija 3:0, Laćarak–Hajduk 3:3.

4

A következő forduló (október 10-én és 11-én): Hajduk–Veternik, Slavija–Laćarak, Jedinstvo–Sloga, Budućnost (G)–Kupinovo, Jugović–Budućnost (SN), Kabel–Sremac, ŽSK–Crvena zvezda, Mladost–Borac.

SZABADKAI LIGA

Magyarkanizsa: Potisje–Bajsa 6:1 (1:1)

Potisje-stadion, 120 néző, vezette: Süli (Szabadka). Góllövők: Tandari a 13. és a 89., Romić a 47., Thaqi a 71., Guberinić a 76. és a 83., illetve Rahić a 29. percben.

Potisje: Csanádi, Nikutović (Balgó), Rúzsa, N. Barjaktarović, S. Barjaktarović, Tandari, Mugi, Guberinić, Romić (Nikičić), Szögi, Thaqi (Vidović).

Bajsa: Ivšić, Zsemberi, Budai, Mudrinski, Grgić, Rekecki, Dér, Drašković, Đekanović, Nerac, Rahić.

A magyarkanizsaiak jó játékkal kiütéses győzelmet arattak a bajsaiak felett, igaz, az első félidőt követően erre nem lehetett számítani. Thaqi már a 8. percben bevette a vendégek kapuját, a játékvezető azonban ezt a találatot les címén érvénytelenítette. Öt perccel később Budai Csongor hibáját a hazaiak csapatkapitánya, Tandari Zsolt használta ki, és egy szép találattal vezetéshez juttatta csapatát. A vendégek a 30. percben büntetőből egyenlíteni tudtak. A második félidő a hazai csapat fölényét hozta. A 47. percben Romićnak köszönhetően ismét a magyarkanizsaiak kerültek előnybe, majd a későbbiekben további négy góllal terhelték meg a nagyon szervezetlenül védekező bajsaiak hálóját.

Pannónia: Pannónia–Radnički 1905 1:0 (0:0)

Pannónia-pálya, 150 néző, vezette Rauković (Szabadka). Góllövő: Tutić a 76. perecben.

Pannónia: Živković, Tutić, Mezei, Vidalić, Prodanović, Dražić, Cvetićanin, Savić, Jovanić, Peljović, Latinović.

Radnički 1905: Žarić, Kujundžić, Latić, Findel, Crnomarković, Lukić, Malbaša (Stanar), Skoro, Rajić (Lončar), Ljuboljević, Marković.

Az első félidőben kiegyenlített erők küzdelmét láthatta a közönség, a vendégeknek kisebb meglepetésre két gólszerzési lehetőségük is volt, a csatárok azonban az utolsó pillanatokban rossz döntéseket hoztak. A szünet után a vendégek saját térfelükre szorultak, a hazaiak viszont sokáig nem tudtak élni a mezőnyfölényükkel. Végül Dražić beadása Tutić elé került, aki fejjel a hálóba küldte a labdát, és ezzel megszerezte csapata győzelmét.

Mohol: Bácska–Njegoš (Szikics) 2:2 (2:1)

Bácska-pálya, 100 néző, vezette: Uzelac (Topolya). Góllövők: Korać a 24., Prodanov a 36., illetve Žmukić a 34. és Ilić a 70. percben.

Bácska: Đukić, Szél (Božić), Prodanov, Mihajlović, Jelić, Kiss, Vlajković, Korać, Morović, Lovre, Stojanov (Popeskov).

Njegoš: Nikolić, M. Kosović, Brezovac, Strugar, Marić, Borilović (Milunović), Mrvaljević (Pavićević), Ilić, Miljanović, Žmukić, Vučković (P. Kosović).

A sárga lapok miatt felforgatott moholi csapat kétszer vezetett, de ezúttal sem tudta otthon tartani a pontokat. A vendéglátó támadásai körülményesek voltak, sokat hibázott, a vendégek pedig gyors ellentámadásokra építették játékukat. A 24. percben Prodanov pontos bal oldali beadására a kapu előtt Korać érkezett, és lövése a talajtól a jobb felső sarokba pattant. Tíz perccel később Ilić végzett el szabadrúgást a bal oldalról, az egyik csapattársa a kapu előtt átugrotta a labdát, az Žmukić elé pattant, aki kilőtte a kapu jobb oldalát. Csak két percig örülhettek a vendégek, mert Morović harciasságával labdát szerzett, legurított Prodanov elé, aki Nikolić felett a kapuba bombázott. A szünet után a vendégek egyre többet támadtak, a moholi védelem pedig időnként csak nagy nehézségek árán tudott menteni. A 70. percben Ilić távoli szabadrúgása meglepte Đukić kapust, és a labda a jobb alsó sarokban kötött ki. Ezután a vendégek tovább rohamoztak a harmadik gólért, előbb Milunović közeli lövését védte bravúrral a moholi kapus, majd néhány perccel később ugyanez a játékos holtszögből bombázta kapu elé a labdát, de ezúttal a moholi védők tisztáztak. Az utolsó percben még Vlajković és Morović lőhetett volna győztes gólt, de a kapu előtt pontatlanok voltak.

A 8. forduló: Bácska–Njegoš 2:2, Potisje–Bajsa 6:1, Proleter–Vinogradar 1:1, Jadran–Preporod 2:4, Tornyos–Krivaja 1:4, Sloga–Obilić 1:5, Pannónia–Radnički 1905 1:0, az Egység szabad volt.