TENISZ

Jelena serlegért játszik

Jelena Janković döntős lett a kínai Guangzhouban. A volt világelső szerbiai teniszezőnő 2 óra 20 perces, számos hibával tarkított, teljesen egyenrangú meccsen győzte le a belga Yanine Wickmayert. A meccs statisztikájából lehetetlen megállapítani, hogy mi döntött Jelena javára, tudott és egyben logikus is azonban, hogy a tapasztaltabb szerb ügyesebb volt a legfontosabb labdamenetek esetében. Jelena a szombati döntőben a 22 éves és a ranglistán 74. cseh Denisa Allertovával játszik, aki a 2. fordulóban Bojana Jovanovskit győzte le.

Ana Ivanović nem jutott be a tokiói torna elődöntőjébe, hisz tegnap újra kikapott a szlovák Dominika Cibulkovától. Ana ugyanolyan rosszul adogatott, mint az US Open 1. fordulójában, s Cibulkovának ezzel túl sok esélyt nyújtott, maga pedig nem tudta kihasználni azokat az alkalmakat, amelyeket a szlovák adott. A vereségtől függetlenül, ha más eredmények kedvezően alakulnak, Ana már egy hét után megint visszajuthat a legjobb tíz közé.

A szentpétervári férfitornán egy nagy meglepetés is született, az olasz Simone Bolelli ugyanis a 2. forduló meccsén legyőzte a cseh Tomáš Berdychet.

Nagyszebenben folytatta kitűnő sorozatát Miljan Zekić, aki az olasz Magert is legyőzte, és már bizonyos, hogy a ranglistán bejut a 250 legjobb közé, ami pályafutásénak a legjobbja. Zekić az elődöntőben vagy a román Victor Crivoi-jal, vagy pedig a spanyol Pere Ribával találkozik. Ugyanott Dušan Lajović a második játszmában az 5:1-es vezetésért adogatott, amikor eső miatt a román Adrian Ungur elleni meccsét megszakították.

TOKIÓ. – A női torna negyeddöntőjében: Cibulkova–Ivanović 7:6, 6:3, Benčič–Muguruza 7:6, 6:1, Wozniacki–Kerber 6:2, 2:6, 6:3, A. Radwanska–Ka. Pliškova 7:5, 6:2.

GUANGZHOU. – A női torna elődöntőjében: Janković– Wickmayer 6:3, 2:6, 7:5, Allertova–Errani 7:6, 6:2.

SZÖUL. – A női torna 2. fordulójában: Begu–Larsson 6:4, 7:5, Schmiedlova–Barthel 6:4, 3:6, 6:1, Szasznovics–Stephens 6:3, 6:2, Van Uytvanck–Kulicskova 6:1, 4:6, 6:2.

SZENTPÉTERVÁR. – A férfitorna 2. fordulójában: Bolelli–Berdych 7:6, 6:4, Raonić–Donszkoj 6:4, 6:4, Isztomin–Becker 2:6, 7:6, 6:4, Robredo–Bagdatisz 7:6, 6:1, Sousa–Granollers 6:3, 6:3, negyeddöntő: Thiem–Isztomin 6:2, 7:5.

METZ. – A férfitorna 2. fordulójában: Kohlschreiber–Lorenzi 6:3, 6:3, Wawrinka–Brown 4:6, 6:3, 7:6, Simon–Roger-Vasselin 6:4, 6:2, G. Lopez–Herbert 4:6, 6:2, 6:4, Mahut–Mannarino 6:4, 6:7, 6:3.

NAGYSZEBEN. – A challenger negyeddöntőjében: Lajović–Ungur 4:6, 4:1 – megszakadt, Zekić–Mager 6:3, 7:5.

NAGYSZOMBAT. – A challenger 2. fordulójában: Fucsovics–Taro 6:1, 7:5.

MARKHAM. – A futures 2. fordulójában: Tepavac–Pasha 6:3, 6:1

BOL. – A futures negyeddöntőjében: M. Janković–Wunner 7:5, 4:6, 7:6.

BRNO. – A női ITF-torna 2. fordulójában: Jurikova–Argyelán 3:6, 6:1, 6:4, negyeddöntő: Bukta–Malikova 6:2, 6:4.