A Tisza-partiak megszorongatták az éllovast, amelytől már csak egy pontra vannak a topolyaiak

Szabadka: Spartacus–Borac (Čačak) 0:0

Városi stadion, 400 néző, vezette: Grujić (Niš).

Spartacus: Јanošević, Marinković, Kovačević, Milošević (Tešić), Mezei, Milić, Antonić, Ilić, Bogunović (Torbica), Tumbasević, Makarić (Fedin).

Borac: Bajić, Tanasin, Živković, Jablan, Miletić, Mićić, Jovančić (Zorić), Milojević (Tomić), Knežević, Vujaklija (Đerić), Jevtović.

Habár a hazai csapatnak is voltak lehetőségei a gólszerzésre, a mérkőzést főleg a čačaki vendégek uralták, sokkal veszélyesebbnek bizonyultak a hazaiaknál, és teljesen megérdemelten vitték el az egyik pontot a szabadkai városi stadionból. A mérkőzés előtt a jelenlévők egyperces gyászszünettel emlékeztek a Spartacus Labdarúgóklub egykori elnökére, a napokban elhunyt Slavko Ajdarićra.

Az első negyedórában a hazaiak akarata érvényesült, több lehetőséget is kidolgoztak, amelyek közül Ilićé volt a legveszélyesebb, de hiába emelte át a čački kapust, a hálóba tartó labdát Jablan a mezőnybe rúgta. Ezt követően a vendégek fokozatosan átvették a játék irányítását, és folyamatosan dolgozták ki helyzeteiket. A 17. percben bizonytalankodtak a hazai védők, a labda Kneževićhez került, de lövését Antonić szögletre rúgta. A 25. percben Živković távoli lövése a hazai kapu előtt keresztben hagyta el a játékteret, majd négy perccel később Marinković adta el a labdát, Knežević újra lőtt, de Janošević szögletre mentett. Egy perccel a félidő vége előtt Jevtović közeli lövése szállt fölé, majd az utolsó percben Mićić távoli bombáját hárította szögletre a Spartacus kapusa. A második játékrész két hazai helyzettel kezdődött: először Ilić fejelt mellé, majd Milić kapott ajándékba egy labdát a vendégvédőktől, de nagyon gyengén lőtt, és Bajić könnyedén hárított. A mezőnyjátékot Knežević törte meg a 66. percben, de egy tetszetős akció utáni lövése nem talált célba. Egészen a 93. percig túl sok érdemleges nem történt a pályán, ekkor hatalmas lehetőség kínálkozott a Borac előtt, de egy bal oldali beadást követően a csereként beállt Zorić lapos lövése a kapufáról az alapvonalon túlra került. (T. T.)

A 10. forduló: Metalac–Radnik 2:0, Javor–Čukarički 0:0, Jagodina–Crvena zvezda 0:3, Novi Pazar–OFK Beograd 1:0, Spartacus–Borac 0:0, Vojvodina–Rad 1:2. Mladost–Voždovac 0:0. A Partizan–Radnički (N) találkozó lapzárta után ért véget.

6

A következő forduló (szeptember 27-én): Rad–Metalac, Borac–Vojvodina, OFK Beograd–Spartacus, Crvena zvezda–Novi Pazar, Radnički (N)–Jagodina, Voždovac–Partizan, Čukarički–Mladost, Radnik–Javor.

I. LIGA

A 6. forduló: ČSK–Sloga 1:0, Sinđelić–Zemun 0:0, BSK–Kolubara 1:0, Bežanija–Bačka (P) 1:1, Dinamo–Radnički 1923 1:1, Proleter–Inđija 3:2, Napredak–Donji Srem 2:1, Sloboda–Loznica 2:0.

1

A következő forduló (szeptember 26-án): Loznica–ČSK, Donji Srem–Sloboda, Inđija–Napredak, Radnički 1923–Proleter, Bačka (P)–Dinamo, Kolubara–Bežanija, Zemun–BSK, Sloga–Sinđelić.

VAJDASÁGI LIGA

Stari Banovci: Dunav–Zenta 2:1 (1:1)

Dunav-pálya, 400 néző, vezette: Bikić (Nagybecskerek). Góllövők: Višnjić a 39., Katanić a 61., illetve Jelić a 21. percben.

Dunav: Jovišić, Jaguzović (Žeželj), Kačar, Stanović, Kovačević, Krneta, Ašćarić, Višnjić, Katanić, Košutić, Vuković (Grubor).

Zenta: Živkov, Misić, Jelić, Đuranović (Josović), Tomović, Pronek, Resanović, Rajkovača, Manojlović (Kovačević), Vojvodić (Stojisavljević), Balabanović.

Kitűnő mérkőzést látott a szép számban megjelent közönség. A hazaiak az első tíz percben nyomást igyekeztek gyakorolni a vendégkapura, a vendégek jól védekeztek, és kontratámadásokkal próbálkoztak. Ennek meg is lett az eredménye a 21. percben, Jelić hatalmas gólt ért el. A hazaiak igyekeztek egyenlíteni, ám a vendégek továbbra is jól védekeztek, egészen a 36. percig, amikor egy bal oldali beadást Tomović röviden rúgott ki, és az érkező Višnjić a hálóba vágta a labdát. A 41. percben Balabanović buktatása utána a játékvezető jogosan büntetőt ítélt, Resanović lövését a hazai kapus védeni tudta. A 61. percben Tomović újból hibázott, amit Katanić büntetett, és megszerezte a vezetést. A 81. percben Balabanovićot újból buktatták, a megítélt büntetőt Resanović a hazai kapusba rúgta. A mutatott játék alapján a vendégcsapat győzelmet érdemelt volna.

A 6. forduló: Radnički (NP)–Radnički (M) 3:1, Želežničar–Vršac 3:1, Borac–Bácska 1901 4:0, Radnički (Š)–Omladinac 1:1, Banat–TSC 0:1, Dunav–Zenta 2:1, Odžaci–Dolina 2:0, Sloga–Cement 3:3.

1

A következő forduló (szeptember 26-án és 27-én): Cement–Radnički (NP), Dolina–Sloga, Zenta–Odžaci, TSC–Dunav, Omladinac–Banat, Bácska 1901–Radnički (Š), Vršac–Borac, Radnički (M)–Želežničar.

BÁCSKAI LIGA

Bácsszentiván (Prigrevica): Brastvo 1946–Tisza 1:1 (0:1)

Bácsszentiváni pálya, 200 néző, vezette: Sövényházi (Tiszaszentmiklós). Góllövők: Stojšić a 47., illetve Mandić a 11. percben.

Brastvo 1946: Ićitović, Čuća, Veljinović, Vladetić, Makar, Vuković, Perović, Divljak (Mitrović), Vukumirović (Stojšić), Faber, Štrbac.

Tisza: Pešić, Radulović, Győri, Mijatović, Kekezović (Velez), Mandić, Baštovanov, Živković, Damjanović, Kolundžić, Trbović.

A Tisza-partiak a klub 63 éves történetében először játszottak Bácsszentivánon a magasabb ligákat is megjárt hazai együttessel. A két csapat első egymás elleni találkozója nagy iramú, harcias és végig egyenrangú, izgalmakban bővelkedő volt. A vendégek kezdtek jobban, a mérkőzés ugyanis az adorjániak sorozatos támadásaival kezdődött, és Mandić góljával már a 11. percben megszerezték a vezetést. Ezután az első félidőben egyenrangú és nagy küzdelmet láttak a nézők, mindkét oldalon akadtak helyzetek, de a szünetig nem tudtak gólt lőni, így a Tisza-partiak minimális előnyével tértek pihenőre a csapatok. A szünet utáni folytatásban a hazaiak azonnal letámadták a vendégeket, és a cserejátékos, Stojšić révén egy erősen vitatható, lesgyanús helyzetből már a 47. percben sikerült egyenlíteniük. A gólt követően mindkét csapat fokozta az iramot, gyors ellentámadásokat vezettek, az adorjániak gólfelelősének, Živkovićnak néhány kiváló gólszerzési lehetősége volt, de ezen a mérkőzésen nem sikerült gólt szereznie. A hajrában óriási harc folyt a győztes gólért, a hazaiak gyakran az eszközökben sem válogatva rengeteget szabálytalankodtak, amit a játékvezető elnézett nekik. A mérkőzés végéig az eredmény már nem változott, mivel a védelmek ezen a találkozón kiválóan végezték feladatukat. A Tisza-partiak jócskán tartalékos együttessel ezen a mérkőzésen jó teljesítményt nyújtottak, és egy nagyon értékes bajnoki ponttal tértek haza. (B. M.)

A 6. forduló: Tekstilac–ŽAK 2:0, Sloga–Tavankút 1:0, OFK Mladost–Polet 0:0, Becse–Zadrugar 5:0, Mladost (T)–Srbobran 2:4, Bratstvo–Tisza 1:1, Bácska (P)–Vrbas 3:2, Radnički (Z)–Szabadka 0:1.

2

A következő forduló (szeptember 26-án és 27-én): Szabadka–Tekstilac, Vrbas–Radnički (Z), Tisza–Bácska (P), Srbobran–Bratstvo, Zadrugar–Mladost (T), Polet–Becse, Tavankút–OFK Mladost, ŽAK–Sloga.

BÁNÁTI LIGA

A 6. forduló: ŽAK–Polet 5:1, Radnički (S)–Jedinstvo (BK) 1:1, Kozara–Radnički (N) 1:0, Budućnost–Crvena zvezda 1:0, Slavia–Mladost 6:0, Radnički (K)–Sloga 3:0, Vršac United–Sloboda 3:1, Proleter–Jedinstvo (TB) 2:2.

0

A következő forduló (szeptember 26-án és 27-én): Jedinstvo (TB)–ŽAK, Sloboda–Proleter, Sloga–Vršac United, Mladost–Radnički (K), Crvena zvezda–Slavia, Radnički (N)–Budućnost, Jedinstvo (BK)–Kozara, Polet–Radnički (S).

ÚJVIDÉKI–SZERÉMSÉGI LIGA

A 6. forduló: Veternik–ŽSK 1:2, Mladost–Kabel 1:1, Borac–Jugović 7:1, Crvena zvezda–Budućnost (G) 3:1, Sremac–Jedinstvo 2:3, Budućnost (SN)–Slavija 1:2, Kupinovo–Hajduk 2:0, Sloga–Laćarak 2:1.

1

A következő forduló (szeptember 26-án és 27-én): Laćarak–Veternik, Hajduk–Sloga, Slavija–Kupinovo, Jedinstvo–Budučnost (SN), Budućnost (G)–Sremac, Jugović–Crvena zvezda, Kabel–Borac, ŽSK–Mladost.

SZABADKAI LIGA

Mohol: Bácska–Vinogradar 1:1 (1:0)

Bácska-pálya, 100 néző, vezette: Popović (Szabadka). Góllövők: Morović a 32., illetve Veselinov a 70. percben.

Bácska: Đukić, Stojanov (Simendić), Prodanov, Pekó, Laták (Péter), Kiss, Vlajković, Korać, Morović, Lovre (Božić), Mihajlović.

Vinogradar: Dragosavljević, Zobenica, Lazić, Ruski, Haskó, Kmec (Pletikosić), Vesnić (Jagodić), Nágel Cs., Veselinov, Vukov, Mezei (Nágel Zs.).

A moholi csapat nagy alkalmat szalasztott el, hogy hosszú idő után legyőzze hajdújárási riválisát. A 8. percben gyors hazai ellentámadás végén Morović elgurított a kimozduló kapus mellett, a labda kissé elkerülte a kaput is. A 32. percben Stojanov megszökött a jobb oldalon, beadása Morovićot egyedül találta a tizenhatosban, és a moholiak csatára lapos lövéssel megszerezte a vezetést. A szünet után a vendégek egyre erősebben támadtak, és különösen Laták sérülése után a vendéglátó egyre nehezebben tudta védeni kapuját és előnyét. A 70. percben vendégszabadrúgást követően a moholi védelem teljesen leállt, a hajdújárásiak előbb a felső kapufát találták el, majd Veselinov közelről fejjel egyenlített. Ezután egymást követték a gyors akciók mindkét oldalon. Előbb Simendić lövése kerülte el kissé a bal felső sarkot, majd Pekó közeli lövésébe vetődtek a védők, és mentettek. Az utolsó percben még a moholiak előtt adódott váratlan gólszerzési lehetőség – a büntetőterületen belüli kezezés miatt a játékvezető büntetőt ítélt, de Kiss lövését Dragosavljević védte, majd a kipattanó utáni ismétlést is, és ezzel kiharcolta csapatának a döntetlent. (G. T.)

Magyarkanizsa: Potisje–Preporod (Újzsednik) 4:0 (0:0)

Népkerti pálya, 130 néző, vezette: Dragojlović (Szabadka). Góllövők: Guberinić a 47., a 73., Taći az 53. és a 68. percben.

Potisje: Csanádi, Kiss (Szögi), Rúzsa, Tandari, S. Barjaktarović, Papdancsó, Muhi, Guberinić, Romić (Nikičić), Nikutović, Taći (Z. Vidović).

Preporod: Sekulić, Mrdaković, Terzija, Cekić, D. Đorđević, Grbić (Karajčić), Jagodić Kuridža, Popović, Kopanja, Petričević (Pajić), Grabež (L. Đorđević).

Hat forduló után, az új edző, a szabadkai Slobodan Jokanović vezetésével, remek játékkal megszerezte első hazai győzelmét a Potisje csapata. Az első félidő nagyobb részében a hazaiak játszottak mezőnyfölényben, több gólhelyzetet is kialakítottak, de nem sikerült gólt szerezniük. A vendégek csak az első félidő hajrájában vezettek támadásokat a hazaiak kapujára, eredménytelenül, így gól nélküli eredménnyel vonultak pihenőre a csapatok. A második félidő kezdetén a hazaiak Romić gólpassza után Guberinić révén, aki lapos lövéssel a jobb alsó sarokba lőtt, megszerezték a vezetést. A hazaiak fokozták támadásaikat, és hat perc múlva Romić kipattanó lövését a befutó Taći közelről a hálóba lőve kétgólosra növelte előnyüket. Negyedóra múlva újabb hazai gól következett, ezúttal Romić jobb oldali beadását a kiváló ütemben érkező Taći fejelte közelről a vendégek kapujába, és három gólra növelte a hazaiak előnyét. Öt perc múlva Guberinić a jobb oldalon átkígyózott a vendégek védelmén, és lapos lövéssel a hosszú sarokba lőve beállította a mérkőzés végeredményét. A mérkőzés hajrájában a hazaiak növelhették volna előnyüket, de több gólhelyzetet is kihagytak, így az eredmény már nem változott. (L. E.)

A 6. forduló: Bajsa–Njegoš 0:2, Bácska–Vinogradar 1:1, Potisje–Preporod 4:0, Proleter–Krivaja 2:2, Tornyos–Obilić 1:5, Egység–Radnički 0:2, Sloga–Pannónia 2:0, a Jadran szabad volt.