2024. május 6., hétfő
XXXIV. nemzetközi futó- és úszómaraton, Magyarkanizsa

Tömeges részvétel

Vass Laura és Nebojša Milenković az abszolút bajnok

Szépszámú közönség előtt rendezték meg szombaton Magyarkanizsán a XXXIV. nemzetközi futó- és úszómaratont, amelyet tömeges részvétel jellemzett. A magyarkanizsai önkormányzat nevében Borsos Csaba, a községi sportszövetség elnöke és Huzsvár Ervin alpolgármester köszöntötte a résztvevőket. A maratont több korosztályban rendezték meg, az óvodásoktól a veteránokig. A verseny mindegyik részvevője érmet, pólót, a dobogós helyezettek serleget kaptak. A maratonon szépszámú hazai és külföldi versenyző vett részt. A magyarkanizsaiak ezúttal is tömegesen és sikeresen szerepeltek, mivel sikerült több dobogós helyezést szerezniük.

Délelőtt tartották meg az úszómaratont, amelyen 115-en vettek részt.

Győztesek, lányok 11 éves korig, 600 m: Nataša Kekić (Óbecse). 12–15 éves korig, 800 m: Fejsztámer Anita (Magyarkanizsa). 13–15 éves korig, 3000 m: Dejana Kekić (Óbecse). 16–19 éves korig, 3000 m: Vass Laura (Szeged). Nők, 20–29 éves korig, 3000 m: Rudics Boglárka (Zenta). 30–39 éves korig, 3000 m: Svetlana Blažević (Nagykikinda). 40–49 éves korig, 3000 m: Rudics Zsuzsanna (Zenta). 60–69 éves korig, 3000 m: Neta Slavica (Zemun). 70 év felett, 3000 m: Kátyánszki Magdolna (Topolya).

Az úszómaraton női győztese Vass Laura (Szeged) 0:39:18 perces idővel, aki egyben az abszolút bajnok is, és megvédte tavalyi elsőségét. Az úszómaraton legfiatalabb női versenyzője Hasznosi Tóth Karolina (Óbecse), a legidősebb Kátyánszki Magdolna (Topolya). A legeredményesebb magyarkanizsai úszónő Gojkov Sára 0:40:27 perces idővel.

Fiúk, 11 éves korig, 600 m: Nagy Dániel (Magyarkanizsa). 12–15 éves korig, 800 m: Piri Pál (Zenta). 12 éves korig, 3000 m: Fábián Tamás (Magyarkanizsa). 13–15 éves korig, 3000 m: Almási Bence (Magyarkanizsa), 2. Habonyi Marcell (Magyarkanizsa). 16–19 éves korig, 3000 m: Hasznosi Tóth Csongor (Óbecse). Férfiak, 20–29 éves korig, 3000 m: Balog Attila (Magyarkanizsa). 30–39 éve korig, 3000 m: Kákonyi Zoltán (Szabadka). 40–49 éves korig, 3000 m: Dragan Mirkov (Nagybecskerek). 50–59 éves korig, 3000 m: Dragan Živković (Óbecse). 60–69 éves korig, 3000 m: Vojislav Mijić (Šabac). 70 éves korig, 3000 m: Melkuhn Dezső (Szentes).

Az úszómaraton férfi győztese Hasznosi Tóth Csongor (Óbecse) 0:40:19 perces idővel. Az úszómaraton legfiatalabb versenyzője Fábián Tamás (Magyarkanizsa), a legidősebb Póth Imre (Újvidék). A legeredményesebb magyarkanizsai úszó Enis Beharović 0:40:20 perces idővel.

Délután rendezték meg a futómaratont 150 futó részvételével a város utcáin, a rajt és a cél is a helyi közösség épülete előtt volt.

Győztesek, lányok 10 éves korig, 1500 m: Szabó Ledenyi Alexandra (Zenta). 11–15 éves korig, 3000 m: Pálfi Fanni (Szeged). 14 éves korig, 9000 m: Gálik Fanni (Magyarkanizsa). 15–20 éves korig, 9000 m: Bognár Csilla (Magyarkanizsa). Nők, 21–28 éves korig, 9000 m: Nataša Konjević (Ada). 29–37 éves korig, 9000 m: Sáfrány Szamanta (Szabadka). 38–45 éves korig, 9000 m: Madarász Karolina (Szabadka). 46–53 éves korig, 9000 m: Magdolna Belić (Ürög). 54–61 éves korig, 9000 m: Trungel Mester Edit (Szabadka). 62–69 éves korig, 9000 m: Szász Mária (Tata).

A futómaraton női győztese Bognár Csilla (Magyarkanizsa) 0:39:35 perces idővel, aki korosztályában megismételte tavalyi sikerét. Az futómaraton legfiatalabb női versenyzője Gálik Fanni (Magyarkanizsa), a legidősebb Szász Mária (Tata). A legeredményesebb magyarkanizsai futónő Bognár Csilla.

Évek óta részt veszek a magyarkanizsai maratonon, ahol korosztályomban már több győzelmet is arattam. Külön öröm számomra, hogy most a női mezőnyben a legjobb időeredménnyel sikerült az első helyen végeznem. Nekem tetszik ez az utcai futóverseny, jó a hangulat, és nagyon sokat segít a nézők, a szurkolók biztatása is. A verseny a nagy hőség miatt még nehezebb volt, de én a nővéremmel együtt futottam, aki egyébként a második helyen végzett, és ha nehézségek támadtak futás közben, egymást biztattuk a kitartásra. Az atlétikai klubban egész évben edzésben vagyok, és részt veszek a különböző versenyeken, így biztosan jövőre is itt leszek – mondta Bognár Csilla.

Fiúk, 10 éves korig, 1500 m: Nagy László Viktor (Budapest). 11–15 éves korig, 3000 m: Szecsei Viktor (Magyarkanizsa). 14 éves korig, 9000 m: Habonyi Marcell (Magyarkanizsa). 15–20 éves korig, 9000 m: Marko Koldanov (Nagykikinda). Férfiak, 21–28 éves korig, 9000 m: Papp Albert (Szenttamás). 29–37 éves korig, 9000 m: Csizmadia Róbert (Makó). 38–45 éves korig, 9000 m: Lipták Zoltán (Magyarkanizsa). 46–53 éves korig, 9000 m: Nebojša Milenković (Nákófalva). 54–61 éves korig, 9000 m: Slobodan Sudarov (Nagykikinda). 62–69 éves korig, 9000 m: Radovan Radulović (Szabadka). 70 éves kor felett, 9000 m: Imer Rešiti (Belgrád). A futómaraton férfi győztese a nákófalvai Nebojša Milenković 0:32,13 perces idővel. A futómaraton legfiatalabb részvevője Habonyi Marcell (Magyarkanizsa), a legidősebb Imer Rešiti (Belgrád). A legeredményesebb magyarkanizsai futó Lipták Zoltán 0:35,23 perces idővel.

A mai maratonfutás a nagy hőség és páratartalom miatt igen megerőltető volt, ami miatt gyengébb időeredmények születtek. Nekem ezen az utcai futóversenyen ez az első győzelmem, de a régi távon Horgos és Kanizsa között kétszer voltam első helyezett. Az utcai futam is szép és érdekes, így az ember megismerkedik egy kicsit a várossal, valamint több néző és szurkoló is kilátogat a futamra. A mai mezőny igen erős volt, egyre jobbak a fiatalabb versenyzők, úgyhogy jól meg kellett dolgozni és izzadni ezért az elsőségért. A szervezők remek munkát végeztek, minden rendben zajlott a maratonon, jövőre újra itt leszek – mondta Nebojša Milenković.