Szabadkai sporthírek: Vakula öt érme az országos bajnokságon

Vakula Noémi, a Spartacus tornásza 3 arany-, 1 ezüst- és 1 bronzérmet szerzett a Kostolacon megtartott országos bajnokságon, és ezzel a pionírok mezőnyében a legeredményesebb tornásznak bizonyult. Aranyérmet talajon, gerendán és felemás korláton, ezüstöt összetettben, bronzot pedig ugrásban szerzett. A sikerben nagy érdemeik vannak az edzőknek, Nada Drakulićnak és Ivana Nimčevićnek is.

Harminchat érmet nyertek a Spartacus úszói a huszonnyolc horvátországi és szerbiai klub 288 versenyzőjének részvételével megtartott Zmaj 2015 elnevezésű viadalon Újvidéken. Aranyat Vanja Romić (50, 200 gyors, 200 vegyes), Dér Teodóra (200 vegyes), Ladóczki Anna Judit (200 hát, 200 mell), Megadja Márta (200 mell), a Sara Evetović, Megadja Márta, Csajkás Petra, Dér Teodóra összetételű 4×50 méteres vegyes váltó, Novak Savić (50, 200 gyors), Nenad Aksin (200 gyors), Hajagos Adriel (200 vegyes) és Nikola Ratkov (400 gyors) nyert, ezüstérmet Dér (50 és 400 gyors), Nađa Obradović (100 hát), Mina Vukosavljević (100 mell), Aksin (50 gyors), Filip Zavišić (200 gyors), Veljko Tutić (200 vegyes), Ratkov (200 vegyes), Luka Knežević (50 pillangó) és Andrej Bedić (200 pillangó) szerzett, a dobogó harmadik fokára pedig Iva Kujundžić (50 gyors), Kúti Lili (50 hát), Sara Evetović (200 hát), Csajkás Petra (200 mell), Aksin (200 vegyes), Zavišić (100 gyors), Tutić (200 gyors), Hajagos (200 gyors), Nikola Koltin (200 hát, 200 mell), Lazar Timarac (200 pillangó), Marko Bulatović (200 vegyes) és a Tutić, Bedić, Tepavac, Koltin alkotta 4×50 méteres vegyes váltó állhatott fel.

Belgrádban tartották a felnőtt és veterán országos női súlyemelő-bajnokságot, valamint a női csapatbajnokság második fordulóját. A versenyen a Spartacus tagja, Lukács Brigitta a felnőttek 58 kg-os mezőnyében 60 kg-os szakítással, 73 kg-os lökéssel – ami 133 kg-os összteljesítményt jelentett – az 1. helyet szerezte meg. A második helyen a belgrádi Banjica versenyzője, Jovana Stajić végzett (55+70, 125 kg), a harmadik helyet pedig Anja Kovač (ürögi Március 8., 43+50, 93 kg) szerezte meg. Kajdocsi Tamás, a Spartacus tagja a szerbiai válogatott színeiben részt vesz a lengyelországi, június 6-án kezdődött juniorsúlyemelő-világbajnokságon. Versenyzőnk június 13-án, szombaton lép dobogóra. A verseny a következő linken követhető: http://www.iwf.net/wroclaw_live/.

Vasárnap a szabadkai városi liga lezárásaként megmérkőzött egymással a bajnok szabadkai Elektrovojvodina és a liga legjobb játékosaiból összeállított válogatott. A találkozót a válogatott nyerte 6:2 arányban. A mérkőzés előtt a bajnokcsapat csapatkapitányának, Ivićnek Goran Drača, a Városi Labdarúgó-szövetség elnöke átadta a bajnoki címért járó serleget. A sportszerűségi díjat a Békova együttese kapta, a liga gólkirálya pedig Čedomir Žarković, a Solid labdarúgója lett. Ugyancsak kihirdették a városi pionír- és serdülőliga legjobbjait. Előbbi mezőnyben a bajnoki cím a szabadkai Champions tulajdonába került, a serdülőknél pedig az újzsedniki Preporod bizonyult a legjobbnak. A pionírok mezőnyében a gólkirály Milan Tikvicki a Dribling csapatából, a serdülők legeredményesebbje pedig Mićo Došlov a Preporod együtteséből.