Vezetett, majd kikapott a Zenta

A ČSK ezzel a győzelemmel átvette a vezetést a II. ligában – Krízis Adorjánon? – Négyet lőtt a Vinogradar Magyarkanizsán

I. LIGA

A 18. forduló: Radnik–Jedinstvo 1:0, Proleter–Sinđelić 2:1, Sloga (PM)–Mačva 1:0, Bežanija–Javor 0:0, BSK–Bačka (BP) 0:0, Sloga (K)–Inđija 1:0, Moravac–Metalac 0:2, Sloboda–Kolubara 1:1.

15

A következő forduló (március 28-án): Sloboda–Radnik, Kolubara–Moravac, Metalac–Sloga (K), Inđija–BSK, Bačka (BP)–Bežanija, Javor–Sloga (PM), Mačva–Proleter, Sinđelić–Jedinstvo.

II. LIGA

Zenta: Zenta–ČSK 1:3 (1:0)

Városi stadion, 800 néző, vezette: Radaković (Újvidék). Góllövők: Marković a 21., illetve Žakula a 63., Matić a 75. és Pavkov a 90+5. percben.

Zenta: Živkov, Štrbac, Tomišić, Jočić, Marković, Cvetković (Misić), Jakovljević (Rajkovača), Popov, Matijašević (Beslač), Josimović, Milivojev.

ČSK: Tankosić, Đekić, Kršić, Jelić, Kerkez, Sekeruš (Grgić), Mijajilović, Stojanov (Pankarićan), Tanasić (Matić), Pavkov, Žakula.

A rangadó nagy küzdelmet hozott, amelyben a vendégek jobban feltalálták magukat, és megérdemelten nyertek. Az első félidőben a hazaiak voltak jobbak, többet támadtak, és a 21. percben Josimović beadását Marković fejjel a hálóba továbbította. A 32. percben Štrbac bal oldali beadását Jakovjević közelről a kapu mellé fejelte. A 47. percben Jakovjević szembe találta magát az ellenfél kapusával, ám 16 méterről leadott lövése a felső kapufán csattant. Ezután a vendégek átvették a kezdeményezést, és két szöglet után keletkezett kavarodásból gólt értek el. A 95. percben Pavkov egy ellentámadás során bebiztosította a vendégek győzelmét.

Szabadka: Bácska 1901–Dinamo 1:0 (1:0)

Zombori úti pálya, 150 néző, vezette: Zeljković (Cservenka). Góllövő: Simović a 42. percben.

Bácska 1901: Tasić, Savović, Svitić, Banjac, Matić, Simović Radosavljev, Maksimović (Damjanović), Zlatković (Nikić), Ljubenović (Ćalasan), Kiss.

Dinamo: Tomić, Karanfilovski, Dašić, Jaćimovski (Stojanović), Subašić, Nikolajev, Lukić, Spaskovski (Božanović), Milošev, Čišić, Čakić.

Az első sípszótól kezdve a hazaiak rohamozták a pancsovai kaput, és már a 3. percben Zlatković került kecsegtető helyzetbe, de közelről a kapus kezébe lőtt. A szabadkai támadások tovább folytatódtak, előbb Ljubenović, majd Simović előtt adódott lehetőség, de Tomić, a vendégek kapusa feladata magaslatán állt. A 42. percben Ljubenović átadásából Simović juttatta vezetéshez a fölényben játszó hazaiakat. A Dinamo a folytatásban jobb teljesítményt nyújtott, a 49. percben Čakić egyenlíthetett volna, de lövése a felső kapufa felett hagyta el a játékteret. A vendégeknek több alkalmuk is adódott az egyenlítésre, de Čakić lövése a kapufa mellé ment, Jaćimovski és Karanfilovski próbálkozásait pedig a hazai hálóőr, Tasić kitűnően hárította.

Zombor: Radnički–Dunav 0:0

Városi stadion, 200 néző, vezette: Paštar (Szabadka).

Radnički (Zombor): Šarić, D. Šimon, Váci, Karić, Bobanac, Gnjatović, G. Šimon (Radeka), Matijević, Petronijević (Čuljak), Romić (Resanović), Sekulić.

Dunav: Trifunović, S. Žeželj, Košutić (Simić), Vasiljević, Javorac, G. Žeželj, Krstović, Grubor (Komazec), Ašćerić, Krneta, Đemaj (Ilić).

A fiatal zombori gárda gyorsan kiheverte az egy héttel korábban Dunacsében elszenvedett katasztrofális vereséget, s ezúttal a találkozó nagy részében jobban játszott, mint ellenfele.Az első félidőben a hazaiak állandó ostrom alatt tartották a vendégek kapuját, akik azonban sikeresen ellenálltak a rohamoknak, s ebben a játékvezető is a segített nekik, mert a 44. percben elmulasztott büntetőt ítélni a hazai csapat javára. A mérkőzés helyzetét a 62. percben Milan Matijević hagyta ki, közeli lövése a kapufán csattant, így a találkozó gól nélküli döntetlennel zárult.

A 17. forduló: Bácska 1901–Dinamo 1:0, Radnički (NP)–Radnički (Š) 1:1, Prigrevica–Cement 2:1, Vršac–Banat 1:1, Tekstilac–Sloga 3:0, Zenta–ČSK 1:3, Radnički (Z)–Dunav 0:0, Dolina–Radnički (M) 1:0

6

A következő forduló (március 28-án és 29-én): Dinamo–Dolina, Radnički (M)–Radnički (Z), Dunav–Zenta, ČSK–Tekstilac, Sloga–Vršac, Banat–Prigrevica, Cement–Radnički (NP), Radnički (Š)–Bácska 1901.

BÁCSKAI ZÓNA

Adorján: Tisza–Srbobran 0:1 (0:0)

Adorjáni pálya, 100 néző, vezette: Tanović (Szabadka). Góllövő: Vinković az 50. percben.

Tisza: Tripković, Maslovara, Győri, Tandari, Trbović, Mandić, Baštovanov, Živković, Milenković, Plavšić (Baša), Nagy Z.

Srbobran: Ristić, Ivić, Bijekić, Hodonicki, Vinković, Vilotijević, Kosović, Tešanović (Đukanović), Jovanović, Draganić (Ikrašev), Jovanović.

A két csapat második egymás elleni találkozóját a hazaiak kezdték jobban, és az első játékrészben nagy mezőnyfölényben játszottak, ennek ellenére nem sok veszélyt jelentettek a vendégek kapujára. Távoli lövésekkel próbálkoztak, de azok rendre pontatlanok voltak, és Ristić kapus is nagyszerűen végezte feladatát, így gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

A szünet után gyorsan eldőlt a találkozó sorsa, az 50. percben a vendégek jobb oldalról szögletet végeztek el, és a tétovázó hazai védők mellett Vinković a hálóba fejelt. A gól után a hazai zöld-fehérek igyekeztek ugyan egyenlíteni, de a játékukba rengeteg hiba csúszott, és a vendégek nagyszerűen védekeztek, így a szenttamásiak első adorjáni vendégszereplésükről győzelemmel tértek haza. Az adorjániak ezen a mérkőzésen érthetetlenül gyenge teljesítményt nyújtottak, és szurkolók nagy csalódására a Tisza-parti gárda elszenvedte harmadik vereségét a bajnokságban.

A 17. forduló: Mladost (T)–ŽAK 0:0, Polet–Szabadka 0:0, Bácska (P)–TSC 0:0, OFK Mladost–Tavankut 1:2, Zadrugar–Odžaci 1:1, Borac–Preporod 1:1, Jadran–Vrbas 0:1, Tisza–Srboban 0:1.

11

A következő forduló (március 28-án és 29-én): ŽAK–Tisza, Srbobran–Jadran, Vrbas–Borac, Preporod–Zadrugar, Odžaci–OFK Mladost, Tavankut–Bácska (P), TSC–Polet, Szabadka–Mladost (T).

BÁNÁTI ZÓNA

A 17. forduló:Železničar–Radnički (S) 2:1, Kikinda–Budućnost 0:1, Proleter–Kozara 0:0, Crvena Zvezda–Borac (Tárcsó – Starčevo) 2:1, Sloga–Jedinstvo (TB) 1:2, Mladost–Vršac United 0:0, Sloboda–Borac (Torontálsziget – Sakule) 3:0, Jedinstvo (BK)–Radnički (K) 2:0.

16

A Következő forduló (március 28-án és 29-én): Radnički (S)–Jedinstvo (BK), Radnički (K)–Sloboda, Borac (Sakule)–Mladost, Vršac United–Sloga, Jedinstvo (TB)–Crvena zvezda, Borac (Starčevo)–Proleter, Kozara–Kikinda, Budućnost–Železničar.

ÚJVIDÉKI–SZERÉMSÉGI ZÓNA

A 17. forduló: ŽSK–Budućnost 2:1, Kupinovo–Jedinstvo 0:0, Sloga–Hajduk 3:1, Crvena zvezda–Index 4:0, Graničar 1924–Borac 0:0, Kabel–Laćarak 1:1, Mladost–Jugović 2:0, Omladinac–Ljukovo 1:0

13

A következő forduló (március 28-án és 29-én): Budućnost–Omladinac, Ljukovo–Mladost, Jugović–Kabel, Laćarak–Graničar 1924, Borac–Crvena zvezda, Index–Sloga, Hajduk–Kupinovo, Jedinstvo–ŽSK.

SZABADKAI LIGA

Magyarkanizsa: Potisje–Vinogradar 1:4 (1:3)

Népkerti pálya, 140 néző, vezette: Purić (Szikics). Góllövők: Nikičić az 5., illetve Kujundžić a 12., Vukov a 14., Gulyás a 34. és az 59. percben.

Potisje: Lepes, Vass (Gavrić), Szögi, N. Barjaktarović, Papdancsó, Ágoston (Sarnyai), S. Barjaktarović, Muhi, Balgó, Apró (Krušić), Nikičić.

Vinogradar: Szabó, Kujundžić (Szalma), Berec, Radics, Haskó Zs., Vojnić Tunić (Lazić), Francišković (Engi), Haskó N., Gulyás, Vukov, Nágel.

A mérkőzést jól kezdték a hazaiak, és már a mérkőzés elején megszerezték a vezetést Nikičićnek köszönhetően. Előnyüket azonban nem sokáig sikerült megőrizniük, mert a vendégek átvették a kezdeményezést, és gyors ellentámadásaikkal két perc alatt megfordították az eredményt. Előbb Kujundžić révén egyenlítettek, aki a tétovázó hazai védők között a bal alsó sarokba talált be, majd egy bal oldali beadás után Vukov félmagas lövése a hosszú sarokban kötött ki. Az első félidő további részében mezőnyjáték folyt a pályán, majd ismét következett egy gyors ellentámadás a vendégek részéről. Az első kapura lövést még hárította Lepes, de a kipattanó labdát a befutó Gulyás bekotorta a hálóba. A második félidőben egy hazai szögletrúgás után következő ellentámadásból Gulyás lapos lövésével megszerezte második gólját, és beállította a végeredményt. A mérkőzés hátralévő részében a vendégek az eredmény megtartására törekedtek, így a hazaiaknak minden igyekezetük ellenére sem sikerült szépíteniük az eredményen. A mérkőzésen a játékvezető egy hazai és két vendégjátékosnak mutatott fel sárga lapot különböző szabálytalanságok miatt. .

Mohol: Bácska–Radnički (Bajmok) 0:1 (0:1)

Bácska-pálya, 100 néző, vezette: Milosavljević (Szabadka). Góllövő: Babić a 7. percben.

Bácska: Ađanski, Stojanov, Mandadžić, Simendić, Kiss, Latak, Péter, Pekó, Morović (Rama), Nagy, Korać.

Radnički: Sekulić, Škoro, Višnjić, Đorđević, Crnomarković, Lukić, Malbaša, Tumbas Loketić, Babić, Ljubojčić (Kujundžić), Pajić.

A moholi védelem hibája, vagyis egy rossz lescsapda után a vendégek már a mérkőzés kezdetén megszerezték a vezetést, és előnyüket a továbbiakban ügyesen őrizték. A bajmokiak az első félidőben gyors ellentámadásokból veszélyeztették a moholi kaput, a szünet után pedig teljesen átengedték a kezdeményezést, a pálya nagy részét a vendéglátónak. A hazaiak azonban akcióból nem tudtak komolyabb gólhelyzetet összehozni, legnagyobb gólszerzési lehetőségük a 40. percben Mandadžić jobb oldali szabadrúgását követően alakult ki, de a felső kapufa alá tartó lövést Sekulić kapus a kapu fölé ütötte. A vendégek a 80. percben bebiztosíthatták volna a győzelmet, amikor Kujundžić a kapust is kicselezte, de az üres kapuba tartó lövését Laták állította meg. Az utolsó percekben a moholi csapat nehezen viselte el a kudarcot, és feleselésért előbb Rama kapott piros lapot, majd ezután Kiss is megkapta második sárga lapját.

Szikics: Njegoš–Bajsa 1:3 (0:0)

Szikicsi pálya, 150 néző, vezette: Medić (Topolya). Góllövők: Ilić a 68., illetve Rahić a 47. és a 76., Latyák az 50. percben (11-esből).

Njegoš: Kaluđerović, M. Kosović (Vukčević), Brezovac, Marić, P. Kosović, M. Žmukić, Krivokapić (Simović), Laličić, Ilić, B. Žmukić, Tóth (Mészáros).

Bajsa: Lackó, Tresiglavić, Latyák, Mudrinski, Ocsenás, Đekanović (Majoros), Rekecki R., Drašković (Bilbija), Šušnjar (Oruči), Rahić, Rekecki Z.

Ezen a találkozón mindvégig nagyon jól játszott a bajsai csapat, olyannyira, hogy a helyzetei alapján akár fél tucat gólt is lőhetett volna vendéglátójának, ám a sok kihagyott helyzet után is felemelt fővel hagyhatták el a játékteret, hiszen a győzelmüket így sem veszélyeztette semmi.

Gunaras: Olimpia–Sloga 2:1 (1:0)

Gunarasi pálya, 80 néző, vezette: Bedić (Györgyén). Góllövők: Roganović a 7., Horváth a 64., illetve Bauk N. a 80. percben.

Olimpia: Laković, Kovács (Tešanović), Tóth, Roganović, Tanka, Jović, Dér, Szél, Stajki, Stojisavljević (Durmiši), Horváth.

Sloga: Tomašev, Savić, Martinović, Dimić, Bauk N., Bauk D., Banov, Simić, Savić, Bošnjakov (Živković), Davidov (Keleuva).

Az első pillanattól a hazai csapat nagy mezőnyfölényben játszott, és már a 7. percben egy kapu előtti kavarodásból Roganović megszerezte a hazaiak vezető gólját. A vendégek ezek után rendezték soraikat, és több veszélyes támadást dolgoztak ki. A szünet után is a vendégcsapat kezdeményezett többet, a hazaiak csak kontratámadásaikból voltak veszélyesek. Így történt ez a 64. percben is, amikor a fürge lábú Stajki meglépett védőjétől, és csak szabálytalanság árán tudták feltartani. A megítélt szabadrúgást Dér legurította Horváthnak, aki a kifutó kapus mellett a hálóba talált. A vendégek a 80. percben egy ellentámadásból Bauk N. révén szépítettek. A hátralevő 10 percben mindent egy lapra téve megpróbálták kiegyenlíteni az eredményt, de a jól védekező hazaiak ezt nem tették lehetővé. Bedić játékvezető és segítői jól vezették a mérkőzést.

A 17. forduló: Njegoš–Bajsa 1:3, Bácska–Radnički 1905 0:1, Potisje–Vinogradar 1:4, Csóka–Proleter 0:0, Olimpia–Sloga 2:1, Palics–Obilić 0:14, Krivaja–Egység 3:0. A Pannónia szabad volt.