SZABADKA

Élen a kézilabdázók

Nehezen, de begyűjtötte a két pontot a Spartacus Vojput férfikézilabda-együttese a tavaszi nyitányon. Kikapott viszont a Jugović és a Metaloplastika is, így a szabadkai együttes a táblázat élére tört. A forduló eredményei: Spartacus Vojput–Rudar 24:22, Crvena zvezda–Jugović 27:25, Metaloplastika–Partizan 29:31, Kolubara–Planinka 23:29, Požarevac–Železničar 30:30. A tabellát a Spartacus Vojput vezeti 19 ponttal, a Jugovićnak 18, a Metaloplastikának 17 pontja van.
Sikeres bajnoki főpróbát tartottak a Spartacus labdarúgói. Petar Kurćubić csapata 3:2-re nyert Kecskeméten, a magyar NB I.-es csapat otthonában. Kecskeméti részről Radoja és Skopljak, szabadkai részről Milić, Torbica és Georgijević volt eredményes. A Kék Galambok a szombati tavaszi nyitányon a sereghajtó kragujevaci Radnički vendégei lesznek. Két mérkőzést játszottak a hétvégén a hajdújárási Vinogradar labdarúgói. Szombaton a zöld-fehérek 8:2-re verték a Dušan Silni csapatát, vasárnap pedig 7:1 arányban nyertek Nagyfényen a település nevét viselő csapat ellen.
A Spartacus kosárlabdázónői vereséggel zárták a hétvégét, miután a kiesési rangadón Borban hagyták a pontokat. A forduló eredményei: Bor–Spartacus 66:51, Radnički–Szenttamás 86:73, Šabac–Crvena zvezda 73:91, Vrbas–Vojvodina 72:111, Radivoj Korać–Šumadija 76:44, Partizan–Versec 78:57. A mezőnyt a Radivoj Korać vezeti 38 ponttal, a Spartacus 24 ponttal utolsó előtti.

A Spartacus súlyemelői kilenc érmet szereztek a tartományi ifjúsági bajnokságon

Kilenc érmet nyertek a Spartacus súlyemelői Bácson, a 20 éven aluliak számára rendezett tartományi súlyemelő-bajnokságon. Aranyérmet Kanizsai Áron (77 kg, 110+136, 246 kg), Árokszállási Ervin (85 kg, 110+135, 245 kg), Nagy Farkas Gábor (85 kg, 60+82, 142 kg) és Kajdocsi Tamás (+105 kg, 140+170, 310 kg) szerzett, ezüstöt Kovács Ádám (69 kg, 45+58, 103 kg), Beszédes Levente (77 kg, 65+81, 146 kg), Bellér Roland (85 kg, 78+98, 176 kg) és Miloš Kodžo (+105 kg, 111+137, 248 kg) nyert, Tóth Sámuel (69 kg, 43+50, 93 kg) a dobogó harmadik fokára állhatott fel, Varga Dávid (77 kg, 45+65, 110 kg) pedig ezúttal az ötödik helyen végzett.
Nyolc érmet nyertek a Spartacus úszói (7–10 évesek) Zomborban, a Téli varázslat elnevezésű nemzetközi tornán, amelyen három ország (Magyarország, Horvátország, Szerbia) 19 klubjának több mint 200 versenyzője vett részt. Aranyérmet Kuti Lili (50 hát) és Vanja Romić (100 vegyes) szerzett, ezüstöt Kuti (100 vegyes) és Mina Vukosavljević (50 mell) nyert, Romić (50 gyors), Tóháti Tamás (50 gyors) és Filip Zavišić (50 gyors) pedig bronzérmes lett. A Vanja Romić, Taša Babić, Mina Vukosavljević, Nađa Obradović alkotta 4×50 méteres női gyorsváltó másodikként csapott célba.
A Spartacus cselgáncsozói két versenyen vettek részt a hétvégén. A turiai ifjúsági Vajdaság-bajnokságon Jovan Vučetić bronzérmet szerzett, és ezzel kiharcolta az országos bajnokságon való részvételt a 100 kg-osok mezőnyében. A Strahinja Nestorović, Veljko Tripunović, Milica Nestorović alkotta serdülőegyüttes a zágrábi Euro Kupán szerepelt. Komolyabb eredményt nem sikerült elérni, viszont már az is siker, hogy több mint egy év után újra egy európai rangú versenyen léphettek szőnyegre.