XXI. NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG

A második is behúzva

Szerbia válogatottja megszerezte második győzelmét is a Szerbiában zajló női kézilabda-világbajnokságon, miután a niši B csoport 2. fordulójában lehengerelte Algériát. Az észak-afrikai csapat igazából csak negyedóráig tudta úgy-ahogy tartani az eredményt, mert a 29. percben már 17:6 volt a szerbek előnye, s a második játékrészben már nem volt kérdéses a végső kimenetel. Az egyetlen fekete pontot, azaz piros lapot a szerbek részéről Cvijić kapta meg, aki állítólag belekönyökölt Tizibe, s a mostani kritériumok szerint ez rögtöni kiállítást jelent. E játékrészről ékesen szól az az adat, hogy Tomaševićnek 11 sikeres védése volt, s ebből hat sikeres kontrát indíthattak a szerbek.

A magyarok legjobbja, Görbicz betörése (Fotó: Ótos András)

A folytatásban rotálásba kezdett Saša Bošković szerb szövetségi kapitány, de a játék képe ezzel nem változott meg, így a 43. percben már 23:8 volt az eredmény, a 51.-ben pedig 29:9, s innentől kezdve már tényleg csak a gólkülönbség volt az egyetlen kérdés. Végül 34:14-en állt meg a jelzőtábla, a szerbek legjobbjának pedig a 9 gólos Nišavićot választották meg.

A magyarok is győzelemmel rajtoltak szombaton, miután kényelmes különbséggel múlták felül Csehországot. A csehek egyébként képzett játékosok, kulturált európai játékot játszanak, de csak 25 percig bírták szusszal a magyarok ellen, akik a második félidőben már több alkalommal is 10 góllal vezettek. A mérkőzés jegyzőkönyvéhez az tartozik hozzá, hogy a magyarok az első félidőben egy kicsit lazábban védekeztek, de jól támadtak, a második részben pedig talán megfordult a dolog, másik részről pedig el kell mondani, hogy a csehek egy cseppet sem finomkodtak, négy-öt komoly ütést mértek az ellenfélre, amelyek közül egy piros lapot ért, amikor a mérkőzés addigi legjobbját, a jobbszélső Bognár Bódi Bernadettet taglózták le. A mérkőzés legjobbjának végül Görbicz Anitát választották meg, aki az 5 büntetővel együtt összesen 9 alkalommal talált be, de féltucatnyi gólpasszt is adott. „Számítottunk rá, hogy kemény mérkőzés lesz, tudtuk, hogy keményen védekeznek, és végig hajtanak. Számítottunk rá, hogy nem megy majd annyira a játék, az első meccsen általában így szokott lenni, de miután már belemelegedett a csapat, összeállt a védekezés, a kapusteljesítmény is feljavult, onnantól kezdve nem volt kérdés, hogy ki nyeri ezt a mérkőzést. Bízom, hogy még jobbak leszünk” – mondta a győri kiválóság.

Mérkőzések, eredmények

Niš: Szerbia–Algéria 34:14 (18:6)

Čair Sportcsarnok, 4000 néző, vezette: Krichen és Makhlouf (Tunézia).

Szerbia: Tomašević, Krpež 3, Popović, Lekić 2, Živković 4, Damnjanović 7, Erić 2, Risović, Rajović 2, Ognjenović, Filipović, Nišavić 9, Stoiljković 2, Liščević 1, Cvijić, Lojpur 2.

Algéria: Abdelkader, Khouiled, Bellakhdar 2, Dob, Hasnaooui, Titou 2, Ait Ahmed, Sehabi, Ziadi 5, Izem, Iberraken, Boussora, Hemissi 2, Tizi 3, Khelil, Benaicha.

Újvidék: Magyarország–Csehország 35:27 (18:16)

SPENS Sportcsarnok, 800 néző, vezette: C. Bonaventura és J. Bonaventura (Franciaország).

Magyarország: Herr, Bognár-Bódi 6, Tomori 3, Görbicz 9, Szamoránsky, Triscsuk 2, Vérten 1, Kiss, Szucsánszki 3, Cifra 4, Bulath 2, Szekeres, Vincze 1, Kovacsicz 3, Soós 1.

Csehország: Raniková, Knedliková 6, Rucková, Poznarová 1, Sterbová 1, Luzomová 4, Chrenková 1, Möllnerová, Hrbková 2, Kutlvasrová 1, Kevliková 1, Cerná 5, Selucká 2, Salcaková 3.

Eredmények, 1. forduló, A csoport: Hollandia–Dominikai Köztársaság 44:21, Franciaország–Kongó 31:13, Montenegró–Dél-Korea 24:22. B csoport: Brazília–Algéria 36:20, Dánia–Kína 44:21. C csoport: Lengyelország–Paraguay 40:6, Angola–Argentína 33:23, Norvégia–Spanyolország 22:20. D csoport: Magyarország–Csehország 35:27, Németország–Ausztrália 36:15, Románia–Tunézia 27:17.

2. forduló, A csoport: Dél-Korea–Hollandia 29:26, Kongó–Montenegró 9:35, Dominikai Köztársaság–Franciaország 10:27. A sorrend: Franciaország 4 (58:23), Montenegró 4 (59:31), Hollandia 2 (70:50), Dél-Korea 2 (51:50), Kongó és Dominikai Köztársaság 0 pont. B csoport: Kína–Brazília 21:34, Szerbia–Algéria 34:14, Dánia–Japán 29:25. A sorrend: Brazília 4 (70:41), Dánia 4 (73:46), Szerbia 4 (62:40), Japán, Algéria és Kína 0 pont.

A mai műsor, C csoport (Nagybecskerek): Paraguay–Angola (15.45), Spanyolország–Lengyelország (18), Argentína–Norvégia (20.15). D csoport (Újvidék): Tunézia–Magyarország (14.45), Csehország–Németország (17), Ausztrália–Románia (19.15).

Nyitókép: A magyarok legjobbja, Görbicz betörése (Fotó: Ótos András)