VÍZILABDA

Alakul az álomdöntő

Egyre valószínűbb hogy a cseljabinszki vízilabda-Világkupán holnap szerb–magyar döntőt játszanak. Tegnap a negyeddöntőben mindkét válogatott magabiztosan nyert, s már csak egy-egy csatában kell győzni az egymás elleni zárómeccs érdekében. Szerbia nehezen törte meg a nagyszerűen úszó és fegyelmezetten pólózó japánok ellenállását, de a második félidőben már megszületett a remélt gólözön. A magyar válogatott nem remekelt a következő olimpiai játékok házigazdái, a brazilok ellen, de továbbjutása egy másodpercre sem volt kérdéses. Benedek Tibor csapata megelégedett azzal, hogy minden negyedet egy-egy góllal nyerjen meg, és bejusson az elődöntőbe. Varga Dénes és Gór-Nagy Miklós 2-2 gólt dobott, és a magyar csapat a négy között visszavághat az amerikaiknak a csoportban elszenvedett szétlövéses vereségért. A Dejan Udovičić edzette USA a negyeddöntőben is büntetőkkel nyert, noha az utolsó negyedre háromgólos előnnyel indult a kínaiak ellen.

Ma az elődöntőben Szerbia az Olaszországot ötméteresekkel legyőző Montenegróval, Magyarország pedig az USA válogatottjával mérkőzik.