RALI-VB – SVÉD RALI

Loeb sem verhetetlen!

A vasárnap véget ért svéd ralit némi meglepetésre Sébastien Ogier nyerte meg, majd 42 másodpercet ráverve a másodikként célba érő kilencszeres világbajnok Sébastien Loebre. Loeb elmondása szerint már az időmérőn hátrányba került, hiszen csak a nyolcadik helyről vághatott neki a versenynek, míg az idén a Volkswagent erősítő Ogier az élről rajtolhatott. Ennek ellenére a kilencszeres világbajnok nem adta fel, s kezdetben úgy tűnt, vasárnap akár le is dolgozhatja hátrányát. Ogier azonban résen volt, és a kellő időben újítani tudott, így végül megérdemelt győzelmet aratott. A fiatal franciának mindenképpen kellett már a siker, hiszen ezt megelőzően 17 hónapig nem tudott világbajnoki futamot nyerni. Az idei évadban azonban két verseny után vezeti a világbajnoki pontversenyt, s figyelembe véve, hogy Loeb csak négy futamon indul, jó pozícióban van a világbajnoki pontversenyben is. Érdekesség, hogy a skandináv versenyzők soha nem szerepeltek olyan rosszul a svéd ralin, mint idén, hiszen a legjobb északi versenyző, a norvég Mads Ostberg mindössze a harmadik helyen élt célba. Igaz, bizonyos szempontból ez is sikernek könyvelhető el, hiszen pénteken a motor túlmelegedése miatt Ostberg jelentős időveszteséget volt kénytelen elkönyvelni. Szombaton és vasárnap azonban sikerült megelőznie és maga mögött tartania a Volkswagen másik pilótáját, Jari-Matti Latvalát, ami nem kis bravúr volt a norvég részéről.

Eredmények, svéd rali: 1. Sébastian Ogier, Julien Ingrassia (francia, Volkswagen Polo) 3:11:41,9 óra, 2. Sébastian Loeb, Daniel Elena (francia, monacói, Citroën DS3) 41,8 másodperc, 3. Mads Ostberg, Jonas Andersson (norvég, Qatar M-Sport Ford) 1:24 perc lemaradás stb.

A világbajnokság állása, pilóták: 1. Ogier 43, 2. Loeb 43, 3. Ostberg 23, 4. Sordo 15 pont stb.

Csapatok: 1. Volkswagen 55, 2 Citroën 55, 3. Abu Dhabi Citroën 30 pont stb.

A következő versenyt, a Mexikó-ralit március 7. és 10. között rendezik meg.