FÉRFIKÉZILABDA-VB

Szlovénia és a házigazda az elődöntőben

A Spanyolországban zajló férfikézilabda-világbajnokság egyik elődöntőjében a rendező ország együttese és Szlovénia csap majd össze, miután előbbiek Németország, utóbbiak Oroszország legyőzésével kiharcolták a legjobb 4 közé jutást.

Nehezebb dolga kétségkívül a spanyol együttesnek volt, ők ugyanis az első félidő végére kétgólos hátrányba kerültek (12:14). A második félidő közepén sikerült csak vezetést szerezniük, de ezt egy 7:1-es sorozattal érték el (26:21), amivel a mérkőzés sorát is eldöntötték.

Az oroszok ugyan gyorsan megléptek 5:2-re, a szlovénok nem haboztak, visszajöttek rögtön (5:5), és a félidőt is vezetéssel zárták (14:13). A második félidőben aztán az oroszok vették át az irányítást, és 19:17-re is vezettek. Ekkor indult be a szlovén gépezet, egy 6:0-s sorozattal ötgólos előnyre tettek szert (23:17), és egy gólnyi különbséget a legvégére is megtartottak.

A torna másik elődöntőjében Magyarország–Dánia- és Horvátország–Franciaország-mérkőzés győztesei csapnak majd össze.

EREDMÉNYEK

Negyeddöntők: Szlovénia–Oroszország 28:27 (14:13), Spanyolország–Németország 28:24 (12:14). A 17. helyért: Algéria–Argentína 29:23 (12:10). A pénteki elődöntők párosítása: Magyarország/Dánia–Horvátország/Franciaország, Spanyolország–Szlovénia. A 19. helyért: Szaúd-Arábia–Katar 33:30 (10:18, 19:11, 4:1). A 21. helyért: Dél-Korea–Montenegró 30:27 (12:13).

A helyezettek a 9–24. pozícióban: 9. Lengyelország, 10. Szerbia, 11. Izland, 12. Brazília, 13. Tunézia, 14. Macedónia, 15. Fehéroroszország, 16. Egyiptom, 17. Algéria, 18. Argentína, 19. Szaúd-Arábia, 20. Katar, 21. Dél-Korea, 22. Montenegró, 23. Chile, 24. Ausztrália.

Góllövőlista: 1. Sz. Rutenka (fehérorosz) 46 gól (6 meccsen), 2. Dibirov (orosz) 46 (7), K. Lazarov (macedón) 44, 4. Mosztafa (egyiptomi) 42, … 13. M. Ilić (szerb) 33, … 28. Császár 25 gól.

Vállalom a felelősséget”

Veselin Vuković, a szerb válogatott edzője így nyilatkozott a Spanyolországtól hétfőn elszenvedett vereség után:

– Egyezem azzal a megállapítással, hogy ezt a meccset, már a 20. percben elvesztettük. Nem tartottunk be dolgokat az öltözőben megbeszéltekből. Nagyon zavar, hogy úgy kaptunk ki 11-gyel a spanyoloktól, hogy semmivel nem leptek meg bennünket. Vállalom a felelősséget, én válogattam össze a csapatot. A lelkünk mélyén azért tudtuk, hogy ez egy lehetetlen küldetés. Játszhattunk volna a legjobban a világon, akkor se nyertünk volna. Az zavar, hogy mi a játékunkkal mindig megsegítjük az ellenfeleinket.