FÉRFIKÉZILABDA-VB

Harmincgólos magyar győzelem az ausztrálok ellen

Az olimpiai negyedik magyar férfi kézilabda-válogatott a papírformát érvényre juttatva 43-13-ra nyert az ausztrál csapat ellen a spanyolországi világbajnokság második, hétfői fordulójában.

Szöllősi Szabolcs kapura tör a Magyarország–Ausztrália mérkőzésen (MTI Fotó: Kovács Anikó)

Mocsai Lajos szövetségi kapitány alakulata – amely szombaton Egyiptomot győzte le 32-23-ra – a torna talán leggyengébb ellenfelével találkozott, így ezúttal főleg a cseresor kapott lehetőséget, ennek ellenére sikerült közönségszórakoztató játékkal előrukkolni.

A folytatás már sokkal nehezebb lesz: kedden az olimpiai bronzérmes horvátok, csütörtökön pedig a házigazda, vb-harmadik spanyolok következnek. Mindkét gárda dobogóesélyes.

A mostani sikerrel a magyarok tulajdonképpen bejutottak a nyolcaddöntőbe, amely alapelvárás volt.

Korábbi eredmények:

Spanyolország-Egyiptom 29-24 (16-11)

Horvátország-Algéria 31-20 (15-12)

A D csoport állása: 1. Magyarország 4 pont (75-36), 2. Horvátország 4 (67-33), 3. Spanyolország 4 (56-38), 4. Egyiptom 0 (47-61), 5. Algéria 0 (34-58), 6. Ausztrália 0 (26-79)

A csoportból az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.