2026. június 22., hétfő

Mezőgazdaság

Az öntözést nemzeti érdekként kell kezelni

Az öntözést nemzeti érdekként kell kezelni, jelentette ki pénteki zentai látogatása során Dragan Glamočić mezőgazdasági miniszter, aki részt vett a zentai TE-TO Cukorgyár által Öntözéssel a biztos és stabil profitig címmel szervezett tanácskozáson, megbeszélést folytatott a zentai és a csókai önkormányzat illetékeseivel és az egyházaskéri mezőgazdasági termelőkkel is.

Tartományi jótállás gabonatárolók építésére

A Tartományi Jótállási Alap négy, Vajdaságban is működő pénzintézettel, a belgrádi székhelyű Kereskedelmi Bankkal, az Intesa Bankkal, a Credit Agricole Bankkal és a niši AIK Bankkal írt alá tegnap együttműködési szerződést hosszú távú hitelek folyósítására gabonatárolók beszerzésére. A Jótállási Alap erre a célra 200 millió dináros tőkét irányozott elő.

Készítsék a projektumokat!

– Az idén három finanszírozási vonalat tudtunk megnyitni. Közülük egyik a vissza nem térítendő támogatásokra vonatkozik, az erre vonatkozó adatok nyilvánosak és a tartomány mezőgazdasági titkárság honlapján mindenki számára hozzáférhetőek.

Kilencvenmillió dinár támogatásokra

Az idei utolsó támogatásokat osztotta ki szerdán a tartományi mezőgazdasági titkárság, a zárt helyen történő termesztés szubvencionálása céljából tegnap 31 termelővel kötött szerződést. Erre a a célra az idén a 89 támogatottnak összesen 25 millió dinárt juttattak.

Tartományi támogatás öntözőrendszerek kiépítésére

Az agrártermények mennyiségének és minőségének javítása a célja a tartományi mezőgazdasági titkárságnak azokkal a vissza nem térítendő támogatásokkal, amelyeket az öntözőrendszerek fejlesztésére irányoztak elő. Az ezekről szóló szerződéseket tegnap írták alá Újvidéken, a Tartományi Képviselőházban.