Szicíliai üzemének bezárása után a Fiat egy újabb olaszországi gyártó telephely megszüntetésére kényszerülhet, ha nem sikerül megoldást találnia a konszern amerikai piacra szánt modelljeinek gyártására Olaszországban – közölte kedden Torinóban a Fiat és a Chrysler vezérigazgatója, Sergio Marchionne. A vezérigazgató becslése szerint az európai autóeladások még két-három évig is a jelenlegi alacsony szinten stagnálhatnak, ezért legalább egy olaszországi üzem feleslegessé válik a Fiat számára. Sergio Marchionne már több alkalommal is felhívta a figyelmet az európai autógyárak kapacitástöbbletére.
Szakszervezeti források szerint a Fiat július végén 14 nap rendkívüli szabadságra küldi torinói központi üzemének 5 ezer alkalmazottját. A konszern nemrégiben jelentette be beruházásainak csökkentését, és új modelljei bemutatásának elhalasztását 500 millió euró költségmegtakarítás céljából.
A Fiat az első negyedévben a Chrysler nélkül 273 millió euró veszteséget szenvedett el, a konszern eredménye azonban az amerikai érdekeltség nyereségével együtt pozitív lett.



