Rakovszky Zsuzsa Célia című regénye a biblikus eredettörténet huszonegyedik századi változata, amelyben szintén Ádám az „ősforrás”, az apa, azonban az önreprodukció, azaz a „teremtés” körülménye és jellege is más, mint a biblikus értelemben vett családalapításnak. Korunk Ádámának utóda baráti szívességből fogan, a férfi ugyanis „kisegíti” egyik hóbortos hölgyismerősét, aki modern nőként nem kíván kötöttséget, családi köteléket, és lombikprogram segítségével szeretne gyereket szülni.
Vélemény
Látszólag csupán egy halom adatról van szó, de a hozzáértők akár tanulmányt is írhatnának a hamarosan a honatyák elé kerülő, a jövő évre vonatkozó költségvetés tervezetéről. Ha a tavalyi büdzséhez hasonlítjuk a betervezett milliárdokat, az átlagember számára is érthetővé válik, hogy az egész elképzelés nem célzat nélküli.
Emlékszünk még, ugye, az elkeseredett kódexmásolókra, akik a Gutenberg-galaxis térhódítása idején az írássokszorosítás „igazi” metódusát siratták, értékének devalválódását – elsősorban a munkájukat, megélhetésüket? No, persze, személyesen nem emlékezhetünk, tanulmányainkból viszont minden bizonnyal.
„Fasiszták egy csoportja követ el rendbontást rendszeresen a képviselőházban, csak a következő választásokig tarthat mindez, akkor ugyanis semmilyen koalíciók és kombinációk sem juttathatják őket újra be a parlamentbe: a fasiszták a történelmi múlt részévé válnak” – fogalmazott meglehetősen élesen Újvidéken Aleksandar Vučić államfő arra az újságírói kérdésre válaszolva, amelyik a minap történt legújabb parlamenti incidenst firtatta.
Jelentős különbségek fedezhetők fel annak tekintetében, hogy ki mennyi időt tölt naponta a televíziókészülék előtt, derült ki e heti körkérdésünkből, amelyben arra voltunk kíváncsiak, olvasóink naponta hány órát hajlandók a varázsdoboz bűvkörébe kerülve eltölteni. A válaszadók közül a legtöbben, 38,5 százaléknyian egynél több, de háromnál kevesebb órát tévéznek naponta, 33,5 százaléknyian egy óránál kevesebbet, 28 százaléknyian pedig három óránál többet.
Belgrád az országban elsőként vezette be a szenior kártyát (vagy nyugdíjas-kártyát), amely különböző kedvezményeket biztosít az időseknek. A fővárosban a hónap elején adták át a felhasználóknak az első nyugdíjas-kártyákat.

