2024. május 13., hétfő

A kollégium bővítése a cél

Fejlesztési tervekről egyeztettek a zentai Bolyai Tehetséggondozó Gimnáziumban

Csütörtökön Szakállas Zsolt tartományi oktatási, jogalkotási, közigazgatási és nemzeti kisebbségi – nemzeti közösségi titkár a zentai Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégiumba látogatott, ahol az intézmény és a község vezetőségével a tervekről egyeztetett. A fejlesztések irányvonalát konkretizálták annak érdekében, hogy minél nagyobb férőhellyel rendelkezzen a kollégium, és minél szervezettebben működjön az oktatás ebben az igen fontos tehetséggondozó középiskolában.

A találkozón, melyen a tartományi titkár mellett részt vett Czegledi Rudolf, Zenta község polgármestere, Juhász Attila, a község oktatással és művelődéssel megbízott tanácstagja és Csikós Pajor Gizella, a Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium igazgatója, abban állapodtak meg, hogy a legfontosabb a kollégiumi férőhelyek számának növelése, valamint a tantermi kapacitások bővítése.

Több tanterem és kollégiumi szoba kellene (Herédi Krisztián felvétele)

Több tanterem és kollégiumi szoba kellene (Herédi Krisztián felvétele)

Szakállas Zsolt elmondta, hogy a Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium rendszeresen részt vesz a tartomány által kiírt pályázatokon, rendszerint támogatásokban is részesülnek, és ezek a fejlesztések láthatók is az intézményben.
– Örülök, hogy ma itt lehettem és szétnézhettem a Bolyai Tehetséggondozó Gimnáziumban, hiszen ez az intézmény nemcsak Zenta, hanem az egész tartomány számára jelentős. Azt jól látjuk, hogy szükségük lenne még további tantermekre, és a kollégiumi szobák számát is növelni kellene, ezért ebben az irányban gondolkodunk.
Csikós Pajor Gizella elmondta, hogy jelenleg 219 diákjuk van, és ebből 150-en laknak a kollégiumban.
– Sokkal többen szerettek volna beköltözni, de sajnos csak ennyi férőhelyünk van, ezért az az egyik legfontosabb dolgunk, hogy növeljük a kollégiumi férőhelyek számát. Az épületnek azt a részét, amit eddig belaktunk, sikerült szépen felújítani, és rendszeresen karban is tartjuk. Természetesen a tantermek számát is jó lenne növelni, mivel valamikor egy váltásban tudtunk dolgozni, most viszont kénytelenek voltunk két váltásban megszervezni a tanítást, hogy minden óra beleférjen az órarendbe. Fejlesztésekre lenne szükségünk, hogy a két kollégiumi részt egy helyre tudjuk költöztetni, illetve a pionírotthonból a képzőművészeti szakirány szaktantermeit is jó lenne átszervezni az iskola épületébe, és akkor az egész intézmény egy helyen működhetne, ami nagyban megkönnyítené a diákok és a tanárok életét is.