A Magyar Nemzeti Tanács új Oktatásfejlesztési stratégiájának tervezetét mutatták be tegnap délután a zentai városháza dísztermében a közoktatási konzultatív testület tagjai számára.

Hajnal Jenő, az MNT elnöke bevezetőjében a szakmai elkötelezettség fontosságáról beszélt (Gergely Árpád felvétele)
Hajnal Jenő, az MNT elnöke bevezetőjében a szakmai elkötelezettség fontosságáról beszélt, amely nélkül – ahogyan fogalmazott – lehetetlen lett volna azoknak az eredményeknek az elérése, amelyeket a Magyar Nemzeti Tanácsnak az elmúlt időszakban az oktatás terén sikerült megvalósítania. Kiemelte, úgy véli, az oktatásfejlesztés terén a jövőben elsősorban vajdasági és Kárpát-medencei térségben kell gondolkodni, majd az összefogás, illetve egymás segítésének fontosságáról is beszélt.
Az Oktatásfejlesztési stratégiát Perpauer Attila, a Magyar Nemzeti Tanács Oktatási Bizottságának elnöke ismertette. Hangsúlyozta: személyes meggyőződése, hogy az egyes területek összehangolásával komplex képet lehet kapni az oktatásról, majd hozzátette, ezt tartották szem előtt a stratégia kidolgozásakor is.
A stratégia tervezetének elemeit részletesen is ismertette, majd kitért a konzultatív testületek megalakulásának és munkájának fontosságára.
A rendezvény második részében a jelen lévő szakemberek is elmondhatták véleményüket a dokumentummal kapcsolatban. A felszólalók üdvözölték a stratégiában foglaltakat, amelyekkel kapcsolatban javaslataikat is megfogalmazták a Magyar Nemzeti Tanács illetékesei felé, különösen nagy hangsúlyt fektetve a fejlesztőpedagógia, illetve az oktatási tevékenységet folytató civil szervezetek munkája fontosságára.
– Az összejövetel célja a Magyar Nemzeti Tanács Oktatásfejlesztési stratégiájának a bemutatása volt. A rendezvényre a közoktatási konzultatív testület tagjait hívtuk meg, akik ismertették véleményüket, illetve javaslataikat a stratégia tervezetével kapcsolatban – hangsúlyozta lapunknak nyilatkozva Perpauer Attila. – Az egyik legfontosabb célkitűzésünk a nemzeti identitástudatunk megőrzése ebben a térségben, ugyanis úgy gondoljuk, hogy ez az egyik legfontosabb: itt, ebben a térben, Vajdaságban magyarnak lenni. Éppen ezért erre épül az Oktatásfejlesztési stratégia is, hiszen a magyar gyerekekből lesznek a magyar bölcsődések, a magyar óvodások, a magyar általános iskolások, a magyar középiskolások, és ők maradnak itt a felsőoktatási intézményekben is. A dokumentumban megjelenik egyebek mellett a beiskolázási program, a fejlesztő-logopédiai hálózat, a közművelődési intézmények szerepe, az iskolabusz-hálózat, az általános iskolai és a középiskolai hálózat teljes palettája, beleértve azt is, hogy melyek azok az intézmények, amelyek kiemelt jelentőségűek, melyek azok, amelyekben kizárólag magyar nyelven oktatnak, tehát igyekeztünk mindent megjelenteni az Oktatásfejlesztési stratégia tervezetében – tette hozzá Perpauer Attila, aki elmondta, a dokumentum a konzultatív testület tagjainak észrevételeivel kiegészülve hétfőn kerül a Magyar Nemzeti Tanács Oktatási Bizottsága elé, amelynek javaslata alapján a tervek szerint a Magyar Nemzeti Tanács még az idén el is fogadja.
