
A Rasco-Tamp termékei iránt nagy érdeklődés mutatkozott (Gergely Árpád felvétele)
Csütörtökön termékbemutatót tartottak a zentai Rasco-TAMP üzemében, amelyre több mint száz partnercég képviselőit hívták meg, hogy a helyszínen győződhessenek meg a vállalat széles termékkínálatáról. Két évvel ezelőtt a zentai önkormányzat támogatásával sikerült privatizálni a csődeljárás alatt álló TAMP-ot. A szebb napokat is látott, hatvanéves múlttal rendelkező vállalatot a horvát Franjo Franičević vásárolta meg, újraindította a termelést, a régi termelési profil (a csőszerelvény-gyártás) mellett a közterületek, a téli-nyári útkarbantartáshoz nélkülözhetetlen berendezéseket, kapcsolható eszközöket készítenek. A Rasco-TAMP vállalat több mint harminc ország termékpiacán van jelen Európától egészen Közép-Ázsiáig. A zentai termékkiállításra Horvátországból, Németországból, Csehországból, Magyarországról, Romániából, Macedóniából, Montenegróból és Bosznia-Hercegovinából is érkeztek üzleti partnerek.
A gyárlátogatásra érkező vendégeknek a Csajkó Géza igazgató és Ivan Franičević, az igazgatóbizottság elnöke mutatta be a céget és termelési profilját. A vendégeket körbevezették az üzemcsarnokokban, ahol a tavaly őszi hivatalos megnyitó óta megszaporodtak a gépek és berendezések, folyamatos a gyártás. A kommunális szolgáltatást végző vállalatok számára többféle, a korszerű követelményeknek megfelelő eszközöket: utcaseprő gépeket, hóekéket, sószórókat, fűkaszálókat stb. is készítenek. A horvát cég zentai üzeméből látják el a kelet-európai piacot, a szerbiai áru vámmentesen exportálható az orosz piacra, ami nagy előnyt jelent.
A termékbemutatón jelen volt Ceglédi Rudolf polgármester is, aki elmondta, hogy az önkormányzat és a TAMP közösen szakmai átképzést indított 25 munkanélküli számára. A község pénzeli az oktatást, a TAMP pedig a gyakorlati képzést biztosította a jelentkezők számára. Az átképzés június elején kezdődött, és a húsz jelentkezőből a TMAP a közelmúltban már 11 személlyel munkaszerződést kötött. A képzés befejeztével a többiek is számíthatnak munkára a gyárban, ahol főleg hegesztőkre és fémmegmunkáló szakemberekre van szükség.
Jelenleg 64 személy dolgozik az üzemben, de ezt a számot már a közeljövőben száz foglalkoztatottra szeretnék bővíteni. Ennek érdekében az önkormányzat támogatásával jövőre is megszervezik a cég számára szükséges profilú munkások képzését, és amint azt a polgármester hangsúlyozta, reméli, hogy sikerül feltölteti az újabb átképzésre meghirdetett 25 fős keretet.
