Hétfőn a zentai Archimedes Oktatóközpontban intenzív Photoshop-alapképzés indult, ami 8-szor két és fél óra elméleti és gyakorlati oktatást foglal magában. Három csoportot indítottak, ám a helyek nagyon hamar beteltek, igen nagy volt az érdeklődés. Aki viszont lekéste ez alkalommal, nem kell aggódnia, hiszen az augusztus 15-én kezdődő következő kurzusra lehetősége van még jelentkezni, viszont nem árt igyekeznie, mivel a létszám korlátozott, emellett a legkorábban jelentkezők kedvezményben is részesülnek. Részletes információk az oktatóközpont telefonszámán (063/532-485) és e-mail-címén (archimedes.ok@gmail.com) szerezhetők a jelentkezésről, feltételekről, kedvezményekről stb.
Néhány téma a sok közül: a Photoshop lehetőségei, a program felhasználói felülete, alapvető képszerkesztési és fotóretusálási technikák, webdesign és a nyomtatott grafika szabályai és alkalmazásuk, kiadványszerkesztés, nyomdai beállítások, arculattervezés a logótól a katalógusig, tipográfiai szabályok, vektoros és pixelgrafikus formák létrehozása és azok szerkesztése stb. Mindez a mai, kortárs grafika szemszögéből, rengeteg példával, tippel és tanáccsal.
A szervezők mindenkinek ajánlják a képzést, aki érdeklődik a számítógépes képi megjelenítés iránt, akit érdekel a grafika vagy a kiadványszerkesztés. Webdesignereknek, fotósoknak, kreatívoknak, műszaki szakembereknek, vizuális ismeretekkel foglalkozó középiskolásoknak és egyetemistáknak. A tanfolyamot sikeresen elvégzők a képzés végén névre szóló oklevelet kapnak, amellyel bárhol igazolhatják alapvető programismeretüket.
Az oktató, Döme László okleveles építész ottjártunkkor elmondta, az utóbbi tíz évben rengeteget foglalkozott az Adobe Photoshop programmal, kihasználva annak szinte az összes alkalmazási lehetőségét a digitális képalkotás terén. Cégeknek, vállalkozásoknak, szervezeteknek, sportszövetségeknek, politikai pártoknak etc. készített különböző munkákat, és többek között Pécsett is oktatott Photoshopot a Műszaki és Informatikai Karon, így nagy szakmai gyakorlatra tett szert. Tavaly óta gondolkodik egy hasonló jellegű képzés elindításán a szülővárosában, Zentán is, hiszen a környéken nincs lehetőségük ilyesmiben részt venni az érdeklődőknek – így a tanfolyam hiánypótlónak is tekinthető.
László elsődleges célközönségének a középiskolásokat tekinti, köztük is elsősorban a Bolyai TGK képzőművész szakos tanulóit, hiszen manapság már nem elég, ha papíron tudnak alkotni, elengedhetetlen számukra a digitális tudás is. Ennek ellenére közülük senki sem jelentkezett, viszont sokan mások igen, a legkülönbözőbb szakmák és korosztályok képviselői, a legfiatalabb egy 16 éves diáklány, a legidősebb egy 65 éves nyugdíjas.
