Visszaállítják a Futaki úti park tavát – jelentette be Žarko Mićin polgármester egy belgrádi rádióműsorban. A városvezető elmondta, hogy zajlik a park szépítése és felújítása, a munkálatplatform részeként hamarosan látványos elemmel gazdagodhat a közkedvelt zöldterület.
Žarko Mićin szerint a tó visszaállítása újabb zöld oázist teremt a város szívében, emellett azt is szeretné, ha a nagyobb parkokat éjszakára lezárnák, valamint videómegfigyelő rendszert telepítenének a rongálások megelőzésének érdekében.
A Futaki úti park felújításáról szóló szerződést még 2024-ben aláírták. A mintegy 448 millió dinár értékű beruházás a LIID-projekt keretében biztosított, vissza nem térítendő támogatásból valósul meg. A tervek között szerepel a sétányok és járdafelületek teljes felújítása, kerítés kiépítése, a meglévő utcabútorok cseréje és új elemek elhelyezése. A tó helyreállítása ugyanakkor az eredeti bejelentésben még nem szerepelt.
A parkban, pontosabban annak közvetlen közelében nagy méretű építkezés is zajlik: lebontották az egykori Park szállodát, amelynek helyén új épül a Hyatt nemzetközi szállodalánc részeként. A Futaki úti park a 20. század első évtizedében, a Gyógyfürdő megépítését követően jött létre különleges rendeltetésű parkként. A terület korábban egy kiterjedt erdőség része volt, amely egészen Futakig húzódott. A zöldterület különlegességét ma is növelik a területén található geotermikus források; eddig összesen hét kutat fúrtak. A tó tervezett helyreállítása tovább növelheti a park vonzerejét, és újabb rekreációs lehetőséget kínálhat az újvidékieknek.
Nyitókép: A városvezető elmondta, hogy zajlik a park szépítése és felújítása, a munkálatplatform részeként hamarosan látványos elemmel gazdagodhat a közkedvelt zöldterület (Fotó: Dávid Csilla)



