Megütközéssel tapasztaltuk a temerini Veljko Vlahović Óvoda részéről tapasztalható, a magyar nyelvhasználattal szembeni f rigid magatartást az intézmény 50. évfordulóján. Erre a községi oktatási tanácsos hívta fel a figyelmet a tájékoztatási eszközökben. A magyar szülők azonban nem csupán ezért elégedetlenek, hanem azért is, mert úgy érzik, a magyar kultúra értékei nincsenek kellő mértékben reprezentálva az óvoda oktatói-nevelői gyakorlatában, ennek következtében a magyar gyerekek szerepe a különféle ünnepségeken igen gyakran másodrendűvé vagy formálissá degradálódik. A szülők többsége, gyermekeiket féltve az esetleges pszichológiai nyomásgyakorlástól, egyelőre még hallgat, vagy csak szűkebb körben morgolódik.
A mind politikai, mind oktatási-nevelési szempontból elfogadhatatlan gyakorlatnak – mely aligha következhetett volna be, ha az intézmény igazgatónője nem volna egyben a Demokrata Párt oszlopos tagja is – egyik ékes példája, hogy a községi tanács előzetes jóváhagyása nélkül alkalmazott pszichológus nem tud magyarul, noha a megfelelő kisebbségi nyelvismeretre a törvény kötelezi, tekintettel arra, hogy az óvoda két tannyelvű.
Az igazgatónő (pedig erre ismereteink szerint szóbelileg többször figyelmeztették), élvezve a Demokrata Párt községi vezetőinek politikai támogatását, mindeddig semmi érdemlegeset nem tett a magyar óvodásokat érő hátrányok kiküszöbölése érdekében – olvasható a VMDP temerini körzeti szervezetének közleményében, melyet Csorba Béla körzeti elnök írt alá.



