2024. május 20., hétfő

A futás öröme

A hétvégén Topolyán megtartott XIV. Szkenderovity Pál-emlékmaraton legidősebb versenyzője 73, a legfiatalabb 8 éves volt. Az esemény résztvevőit Szkenderovity Pál lánya, Szkenderovity Éva, Világos Adriana gerelyhajító és a Szkenderovity Pál Atlétikai Klub elnöke, Fontányi Josip köszöntötte. Az idén több  mint kétszáz versenyző indult a futóversenyen, akik Boszniából, Magyarországról, Horvátországból, illetve Szerbia területéről érkeztek. Gere Kitti, a topolyai atlétikai klub tagja, a 10 kilométeres kategóriában második, az 5 kilométeresben pedig első helyezést ért el:

– Az eredményekkel elégedett vagyok, sokat készültem a maratonra. Értékesnek találom a nyereményeket, jó érzés volt, hogy futás közben egy másik versenyzővel motiváltuk egymást. Magamon látom, hogy mennyit kell tenni a jó eredményért, és hihetetlen, hogy némely embernek mekkora a kitartása.

Igazán büszke lehet magára mindenki, aki végigfutotta a távokat.

A topolyai Jablan Anikó ötödik alkalommal vett részt az emlékmaratonon:

– Az öt kilométeres távon indultam, az 50-től 60 éves kategóriában, és első helyezést értem el, illetve sikerült a legsikeresebb topolyai futónak járó címet is elnyernem. Nagyon elégedett vagyok az eredményekkel, sikerült egyéni csúcsott felállítanom. Nagyon jó volt a hangulat, mindenki elégedett volt a nyereménnyel, az egész mezőnyön érződött, hogy átéli a futást, és tényleg mondhatjuk, hogy mindenkit átjárt a futás öröme.

Több  mint kétszáz versenyző indult a futóversenyen (Kiss Zoltán felvétele)

Több mint kétszáz versenyző indult a futóversenyen (Kiss Zoltán felvétele)

Az idei emlékmaraton legidősebb versenyzője 73 éves, a legfiatalabb pedig 8 éves volt. A 10 kilométeres táv abszolút győztesei férfi kategóriában: az apatini Đuro Borbelj első, a belgrádi Kristijan Tošić második, a zombori Josip Major pedig harmadik helyen végzett; női kategóriában a zombori Jelena Čortan lett az első, a szabadkai Jamanta Šafranj a második, a belgrádi Lena Kulić pedig a harmadik. Az öt kilométeres táv abszolút győztesei: férfi kategóriában első helyezést ért el a Boszniából származó Uroš Gutić, az újvidéki Viacheslav Sokolov lett a második, a vlasenicai Sreto Krstić pedig a harmadik; női kategóriában a beresztóci Slađana Stamenković első, az újvidéki Jelena Dubroja második, a verbászi Snežana Lazić viszont a harmadik helyen végzett.

Az esemény a legjobb futók díjazásával, valamint a tombolák kiosztásával zárult.

Nyitókép: Kiss Zoltán felvétele