A hétvégén Szabadkán három helyszínen rendezték meg a 23. Általános Iskolások Művészeti Vetélkedőjét, amelyen 425 diák vett részt Vajdaság minden részéből, összesen 39 tanintézményből. Az alsósok és felsősök vers- és fogalmazásírással, versmondással, képzőművészettel, színjátszással és szólóénekkel igyekeztek lenyűgözni a zsűri tagjait. A rendezvény bebizonyította, hogy fiataljaink egyáltalán nincsenek híján a kreativitásnak, tehetségnek és szorgalomnak, ugyanakkor lelkesedésük is példamutató. Szombat volt, de a Majsai Úti Általános Iskola megtelt élettel, emellett a Népkör Magyar Művelődési Központ és a Szabadkai Zeneiskola helyiségei is visszhangoztak az általános iskolások produkcióitól, és az azokat követő tapstól. A rendezvény a Magyar Nemzeti Tanács kiemelt jelentőségű rendezvénye, regisztrált országos verseny, szervezője pedig az Észak-bácskai Magyar Pedagógusok Egyesülete.

Krimi a színpadon – Jelenet a szenttamási Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola diákjainak előadásából, amelynek címe Krimivel átfont tini sztori a kis zenés, szerelmetes suliban (Benedek Miklós felvétele)

De Negri Ibolya, az Észak-bácskai Magyar Pedagógusok Egyesületének elnöke: – A diákok felkészítésébe sok munkát fektetnek a pedagógusok és a szülők, és külön dicséretet érdemelnek, hogy sikerült ilyen sok számú diákot eljuttatni a vetélkedőre (Benedek Miklós felvétele)

Bognár Beáta, az MNT képviselője, a Majsai Úti Általános Iskola igazgatója: – Minden egyes diák, aki ezen a versenyen részt vesz, hozzájárul ahhoz, hogy nyelvünk élő maradjon, hogy értékeink továbböröklődjenek, hogy közösségünk erősödjön (Benedek Miklós felvétele)

A Majsai Úti Általános Iskolában információs tábla igazította el a vetélkedőre igyekvő diákokat és kísérőiket (Benedek Miklós felvétele)

Így születik a vers – A poétapalánták a következő címek egyikére alkothatták meg művüket: A csend varázsa, Az álmok földjén, Egy szív, sok szó és Egy mosoly elég (Benedek Miklós felvétele)

Az alkotás magányos feladat, de társaságban talán könnyebb feldolgozni az izgalmakat (Benedek Miklós felvétele)

A péterrévei Pece Bartos Csík Mónika Bajuszkirály című versének előadásával igyekezett lenyűgözni a zsűri tagjait (Benedek Miklós felvétele)

Mobiltelefon nélkül sehova – még ÁMV-re se (Benedek Miklós felvétele)

Nyitókép: A színművészeti vetélkedőnek, azaz a színdaraboknak a Népkör Magyar Művelődési Központ adott otthont – Utolsó eligazítás a fellépés előtt (Benedek Miklós felvétele)