2026. január 26., hétfő

Két játszótér egy helyen

A különleges bánásmódot igénylő gyerekeknek is alkalmasak a játékszerek

A Maxi Áruház előtti parkban lévő játszótér mellett a napokban még egy játszótér kapott helyet, melyet a legkisebb gyerekeknek alakítottak ki.
Nemanja Simović városi ifjúsági és sporttitkár elmondta, a játszóteret öt nap alatt építették fel, és hárommillió dinárba került. Ezt az összeget a Tartományi Ifjúsági és Sporttitkárság bocsátotta a város rendelkezésére, így az önkormányzatnak nem került pénzébe.
– A 2 és 5 éves kor közötti gyermekek számára alakítottuk ki a játszóteret, mely megfelel a különleges bánásmódot igénylő gyermekeknek is. Azért döntöttünk úgy, hogy egy már meglévő játszótér mellé építsünk még egyet, mert szerettünk volna a legfiatalabbaknak egy külön részt kialakítani, illetve a szülők is jelezték felénk, hogy a meglévő játszótér túlzsúfolt. Így most a legkisebbek nagyobb biztonsággal játszhatnak a saját részükön – mondta a titkár, hozzátéve, hogy az elmúlt években a város több pontján, többek között a peremvárosi településeken is kialakítottak új játszótereket, és az elkövetkező időben is folytatják a munkát.
Olivera Trklja Lukićtól, a Városépítési Igazgatóság kommunális osztályának vezetőjétől megtudtuk, 2005 óta mintegy huszonöt játszóteret építettek, ennek egy része már meglévő, ám igen rossz állapotban lévő játszótér volt, illetve a másik része, mintegy fele pedig olyan helyeken épült fel, ahol korábban egyáltalán nem volt játszótér. A következő periódusban Dušanovón, a Sándor és a Gát helyi közösségekben terveznek kialakítani további játszótereket.

Magyar ember Magyar Szót érdemel