Bár a távfűtés megfizettetésének új módozata számos kérdést vetett fel a képviselőkben, valamint úgy találták, hogy az új módszer szerinti megfizettetés újabb megterhelést jelentene a polgárok számára, a képviselő-testület tegnapi 11-dik ülésén a többség mégis jóváhagyta azt.
Az ülésen nagy érdeklődés követte az önkormányzatnak az építési területeken várható befektetéseit. Kisbajmokban mintegy 53 négyzetméter területet vásárol meg a város, ahol ipari zónát szeretne kialakítani, itt termelés folyik majd. A tervek szerint, miután megépül az autóút Y-ága, gazdasági fellendülés várható, a város pedig ezen a területen kész infrastruktúrával várja majd a beruházókat. Ugyanakkor pedig a Petar Drapšin kaszárnya is újabb munkahelyek létesítését jelenti, ugyanis ide üzletközpontok megépítését tervezik.
Az ülésen felmentették tisztségéből Zoran Ćukot és Árokszállási Stamenković Mártát, helyükre Homolya Levente és Ksenija Marki került, akik ezúttal tették le képviselői esküjüket. Bajtai Kornélt, a Városi Tanács gazdasággal megbízott tagját is felmentették a mandátuma alól, helyére Karai Lászlót – akit Saša Vučinić kiváló szakembernek titulált – szavazták meg titkos szavazással a képviselők.
Rendeletet hoztak a város 2009-es költségvetésének kiigazításáról is. Stevan Bakić, a Szerbiai Demokrata Párt képviselője felhívta a figyelmet arra, hogy véleménye szerint 48 millió dinárból nem lehet színvonalas sportot működtetni, illetve hangsúlyozta, hogy a sportra szánt összeg lecsökkentésével a már így is kapuzárás előtt álló sportklubokat még nehezebb helyzetbe hozzák. A képviselők a kiigazítást is jóváhagyták.
A város különböző területeire, illetve külvárosi részeire elkészült rendezési tervek is elfogadásra kerültek, továbbá több községi alap és alapítvány létrehozásáról szóló rendelet módosítására is sor került, amelyek többségében a község szót város szóra cserélték.
Megalakult a Város Környezetvédelmi Alapja, amelyből a különböző adókból és járulékokból befolyt pénzeszközöket a környezetvédelem fejlesztésére fordítják majd.
A képviselő-testület egyik meghatározó mozzanata volt az ülést a kezdetektől végigkísérő műszaki hiba. Vagyis a felszólalók felszólalási idejét, és a szavazásra szánt 10 másodperc kezdetét és végét sem jelezte a számítógép, így több alkalommal nem adták le voksukat a képviselők, vagy hosszabb ideig tartott a felszólalásuk.
