Élő történelemórát tartottak kedden az aracsi pusztatemplom romjainál. Az eseményen három óbecsei általános iskola diákjai, valamint törökbecsei, magyarcsernyei és szentmihályi általános iskolások vettek részt. A programot Surányi Roland, az óbecsei Samu Mihály Általános Iskola történelemtanára szervezte meg az Aracs Turizmus és a Délvidéki Turán Egyesület közreműködésével, immár harmadik alkalommal.
– Fontosnak tartom, hogy a történelmet ne csak tanuljuk, hanem át is éljük, ezért fogalmazódott meg bennem a gondolat, hogy szervezzünk élő történelemórát. Természetesen ez mind csak elképzelés lett volna, ha hagyományőrzőink nem segítettek volna a lebonyolításban. Az övék az érdem, hogy ilyen nagyszerű kirándulást megvalósítottunk meg. Minden évben nagyobb és színvonalasabb élményt nyújtunk a diákoknak, és ami fontos, egyre több gyereket és iskolát kapcsolunk be a programba. A kiránduláson mintegy hetven tanuló vett részt – fogalmazott Surányi Roland.

A tanulók az íjászatot is kipróbálták (Fotó: Samu Mihály Általános Iskola)
A diákok egész napos kiránduláson kapcsolódhattak ki egy igazán autentikus történelmi környezetben, ahol középkori harcművészeti bemutatót láttak, lovagoltak, sportoltak, valamint kipróbálták a vívást, az íjászatot, a táltosdobot, a marhakürtöt és az ostorozást. A gyerekekkel korhű öltözetbe öltözött hagyományőrzők foglalkoztak, akik Vajdaság több településéről érkeztek. A moholi Déli Turul Hagyományőrző Íjászegyesület tagjai íjászbemutatót tartottak, és egész napos íjászati lehetőséget biztosítottak a tanulók számára, a Délvidéki Turán Egyesület harcosai pedig vívni és ostorozni tanították őket. A bajsai Testvériség Művelődési Egyesület tagjai a magyarok csodafegyveréről, az íjkészítésről és a honfoglaló magyarok mindennapi eszközeinek a használatáról tartottak bemutatót.

A gyerekekkel korhű öltözetű hagyományőrzők foglalkoztak (Fotó: Samu Mihály Általános Iskola)

Nyitókép: A diákok egész napos kiránduláson kapcsolódtak ki az aracsi pusztatemplomnál (Fotó: Samu Mihály Általános Iskola)