A Zentai Városi Múzeum szervezésében újabb várostörténeti túrát tartottak, amely során Pejin Attila történész és muzeológus, az intézmény vezetője a város területén még fellelhető napsugaras oromfa...
Vajdaság
Szombaton a szabadkai Ivan Sarić Műszaki Iskola tornatermében folytatódott a Szabadkai Sportszövetség és a Szerbiai Sportszövetség közös, Légy egészséges, eddz velünk! elnevezésű, nők számára megszervezett ingyenes sportprogramja, amelyik egy évvel ezelőtt kezdődött, ám a járvány miatt csak nagyobb szünetekkel szervezhették meg az edzéseket.
Pénteken este mutatták be Magyarkanizsán a Sár arany című dokumentumfilmet, amely a 92 éves Kanyó Pálról szól, aki kubikosként, vályogvetőként dolgozott. A bemutatón ő is jelen volt, a film előtt p...
A szabadkai Kortárs Galériában pénteken este megnyílt Ricz Géza Salzburgban élő szabadkai származású képzőművész, ipartervező, grafikai tervező Izoláció című kiállítása, amelyen a művész vegyes technikákban készült festményei és installációi tekinthetőek meg. A kiállítást Szombathy Bálint képzőművész, műkritikus, a kiállítást kísérő katalógus szerzője nyitotta meg: „Hogyan lehet hazajutni?
Pénteken Bezdánban tett hivatalos látogatást mgr. Hajnal Jenő, a Magyar Nemzeti Tanács elnöke, Jerasz Anikó, az MNT Végrehajtó Bizottságának elnöke, De Negri Ibolya, az MNT Végrehajtó Bizottságának tagja, ifj.
A Vajdasági Vérátömlesztő Intézet bejelentette, hogy a mozgócsapatai az elkövetkező hét folyamán a tartomány több településén is vérgyűjtést szerveznek – írja a 021.rs hírportál.

