2026. június 27., szombat

Vajdaság

Dűlőút a határban Verbász és Ókér között (Paraczky László felvétele)

Rendezik a dőlőutakat

Verbász község a tartományi kormánytól pályázat útján 6,2 millió dinárt nyert a községhez tartozó dűlőutak rendbetételelére, valamint új sárrázó utak kiépítésére. A mezőgazdasági termelők által has...

Megújul az első móló

A napokban befejeződik a Topolyai-tavon az első móló felújítása. Évről évre karbantartják az ott található, csúszdákkal felszerelt mólókat, de az évek alatt a legelső olyan állapotba került, hogy az előttünk álló fürdési idényre teljesen fel kell újítani.

Újabb infrastrukturális beruházások Szenttamáson

Szenttamás községbe a tartományi kormánytól pályázat útján 43 millió dináros támogatás érkezik. Igor Mirović, a tartományi kormány elnöke és Radivoj Debeljački, Szenttamás község polgármestere három szerződést írt alá, két pályázatot a Tartományi Mezőgazdasági, Víz- és Erdőgazdálkodási Titkárság, egyet pedig a Tartományi Regionális, Fejlesztési, Régióközi és Helyi Önkormányzati Titkárság hirdetett meg.

Vitaminokkal a fiatal labdarúgókért

Hétfőn az adai AFK labdarúgócsapat pályáján bemutatkozott az Apolo Gyógyszertár, mint a klub egyik új főtámogatója. A gyógyszertár az utánpótlás csapatok tagjai részére, az életkoruknak megfelelő, és az intenzív edzésprogram eredményességét támogató vitamincsomagot állított össze, amelyeket a helyszínen adtak át a gyerekeknek.

Szlovák küldöttség járt Újvidéken

A vendégeket Miloš Vučević polgármester fogadta a városházán, köztük volt a szlovák külögyminisztérium államtitkára és Fedor Rosocha, Szlovákia belgrádi nagykövete is. A politikusok elemezték a két ország közötti viszony helyzetét, az együttműködési mutatókat, a szlovák kisebbség helyzetéről is szó esett.