A község közlekedésbiztonsági tanácsának tagjai a helyi rendőrkapitányság támogatásával a múlt hét végén a turiai és nádaljai helyi közösség irodája előtt, továbbá a szenttamási piacon a bicikliseknek elemes kerékpárlámpákat osztogattak.− A közlekedésbiztonsági tanács második akciójáról beszélünk.
Vajdaság
A trianoni gyásznapon 16:30-kor megszólaltak a Szent Kereszt Felmagasztalása templom harangjai, 19 órától pedig a szenttamásiak közös szentmisével keretében tartottak megemlekézést. A misét Zsúnyi Tibor atya mutatta be, akinek az emlékezésről megfogalmazott gondolatait felemelő érzés volt végighallgatni, sokáig ott csengtek mindenki fülében.
A nádaljai Katicabogár óvodában a természetben történő gyakorlati foglakozásokon kívül tanulnak, kutatnak és önmagukat képezik a gyerekek. Közismert ugyanis, hogy a természettel való érintkezés pozitív hatással van az egészségi állapotra, illetve a növénytermesztésnek terápiás és nyugtató hatása van.
A szabadkai Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar Hallgatói Önkormányzata az idén is megrendezte a hagyományos, gyermeknapi rendezvényét. A nap alkalmából szombaton délelőtt az óvodások, kisiskolások és szüleik Szabadka főterén gyűltek össze.
A szabadkai Köztisztasági és Parkosítási Kommunális Közvállalat március végén kezdte meg tavaszi lomtalanítási akcióját, amelynek keretén belül meghatározott menetrend szerint nagy tárolókapacitású konténereket helyeznek ki a városhoz tartozó helyi közösségek, valamint a kültelepülések meghatározott pontjain. A tárolókba az adott időszakban bárki elviheti a nagy méretű hulladékát.
Európa-szerte június 10-én emlékeznek meg a szecesszió világnapjáról, annak apropóján, hogy ezen a napon hunyt el ezen művészeti irányzat két emblematikus alakja, Lechner Ödön és Antoni Gaudí. Ezen a napon hagyományosan Szabadkán is számos rendezvényt tartanak, ugyanis a mai napig a szecesszió magyar változata az, amely meghatározza a település szűkebb és tágabb központjának kinézetét.

