Az eseményt – amelyet első alkalommal szerveztek meg – a hétvégén tartották meg a székvárosban. A többnyire fiatal alkotók a Művelődési Központ nagytermében és a Matica srpska Képtárának udvarán találkoztak, beszélgettek, tapasztalatokat cseréltek, az eseményt az OFF egyesület köré tömörülők álmodták meg.
Vajdaság
Nyári koncertsorozat vette kezdetét vasárnap a palicsi sétány Zenepavilonjában. A rendezvény szervezője a Palics Park Kft.
A Szabadkát elkerülő út, az úgynevezett Y elágazás építési munkálatai több mint harminc évvel ezelőtt kezdődtek meg, de a beruházás oroszlánrésze 2015 után valósult meg. A kerülőutat a 2019 végén adták át a forgalomnak.
Csütörtökön délután négy és fél hat között Bagaméri évzáró mókázásra kerül sor a Vajdasági Magyar Képző- Kutató- és Kulturális Központ épületében. A szervezők minden VM4K-s gyermeket várnak, akik hétről hétre ellátogattak az intézményben zajló valamelyik gyermekprogramra, foglalkozásra (Hej tedd rá, most tedd rá!
A Muzslai Petőfi Sándor MME-ben tartotta meg évi közgyűlését június 19-én a Vajdasági Magyar Helytörténeti Társaság. Eredetileg tavaly május 16-ára tervezték, de csak most tudták összehívni a helytörténészeket erre az alkalomra.
Branko Ružić oktatási, tudományos és technológiai fejlesztési miniszter szombaton megtekintette a palicsi egyetemista üdülőközpont építési munkálatait. A minisztert az önkormányzat részéről Srđan S...

