Csütörtökön délután tartották meg a szabadkai Vajdasági Magyar Képző- Kutató- és Kulturális Központ gyermekprogramjainak, foglalkozásainak évzáróját. A Bagaméri elnevezésű programra azok a gyermekek látogattak el, akik a tanév folyamán rendszeresen részt vettek a Hej, tedd rá, most tedd rá!
Vajdaság
Az idei nyár első hőhulláma már egy ideje érezteti magát térségünkben. Ilyenkor mindenki menekülést keres a forróság elől, egyesek a klímaberendezésüket járatják, mások az uszodákban keresnek hűsölést és zömével akadnak olyanok is, akik a kerti zuhanyozással próbálják lehűteni magukat.
Ezen a héten átélhetjük az idei nyár első hőhullámát. A hőmérő higanyszála 40 Celsius fok körül mozog, így a jeges frissítők, a hideg fagylat és a gyakori tusolás is alig tud egy kis hűsítést nyújtani számunkra.
A koronavírus-járvány következtében a Szabadkai Közkórház áttért a múlt év márciusában megváltozott munkarendre. Az intézmény több részlegét is elkülönítették, és a koronavírussal fertőzött személyek vizsgálatát és gyógyítását ezekben a részlegekben végezték.
Csupán egyetlen perc alatt mintegy hatezer újvidéki polgár jelentkezett a kerékpárvásárlási támogatásra, ezért fogunk még 10 millió dinárt fordítani az újabb pályázatra az elkövetkező hetekben – jelentette be Miloš Vučević polgármester Instagram-bejegyzésében, írja a B92 hírportál.
A szilágyi Mosoly gyermekszínjátszó csoport Móra Ferenc A király kenyere című előadással vett részt a XXX. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozón, amelynek helyszíne Bácsfeketehegy volt.

