Csaknem két hónap múlt el azóta, hogy Györe László lejátszotta utolsó tétmeccsét. Október 29-én a párizsi teremtorna selejtezőjének 2.
Tenisz
Váratlan eredményekből 2017-ben a Grand Slam-tornákon sem volt hiány, viszont, mint utóbb a rangsoroláson kiderült, a két legvaskosabb meglepetés már januárban, az Australian Openen megtörtént. Előbb a ranglistán második helyezett Novak Đoković kapott ki az üzbég Denisz Isztomintól, majd a világelső Andy Murray-t a német Mischa Zverev buktatta el, jelezve ezzel, hogy az új idény nagy felfordulást tartogat a férfiak mezőnyében.
A tenisztornákon általában szép számmal születik meglepetés, és e tekintetben a 2017. esztendő sem jelentett kivételt.
Több mint tíz éve annak, hogy a szerbiai tenisz eredményességét Novak Đoković tükrében vizsgálta a közvélemény, bár nem volt mellékes a két lány, Ana Ivanović és Jelena Janković sikerekben gazdag pályafutása sem. Mivel Ana tavaly ilyenkor visszavonult, Janković az idén igencsak visszaesett, Novak pedig egyéves hullámzó teljesítmény után kihagyta a 2017-es esztendő második felét, nem meglepő, hogy újabban a szerbiai tenisz mély kríziséről hallani.
Lehet bárki is a ranglista élén, a tenisz első számú egyénisége már másfél évtizede a svájci Roger Federer. Az ő játéka a szemre legtetszetősebb, számtalan csúcsot tart, és népszerűsége minden más sportolóét meghaladja.
Mint minden évben, az ATP, a profi teniszezők szervezete az idén is megválasztotta az idény öt legjobb mérkőzését, nem számítva a Grand Slam-tornákat. Sokan azt várták, hogy Roger Federer és Rafael Nadal valamelyik mérkőzése lesz a befutó, végül azonban a svájci és az ausztrál Nick Kyrgios nagy viadala nyert, amelyet Miamiban játszottak le.

