Györe László bejutott a Rio de Janeiróban zajló 500-as salakos tenisztorna elődöntőjébe. A zentai teniszező a torna negyeddöntőjében a norvég Casper Ruudot győzte le 6:4, 7:5-re.
Tenisz
A 34. évében járó Viktor Troicki – két hete töltötte be a 33-at – második egymás utáni bangkoki challengerén is csak a nyolcaddöntőig jutott.
A zentai Györe László két játszmában, 6:4, 6:2-re verte meg a riói ötszázas ATP-tornán japán ellenfelét, ezzel már a legjobb nyolc között tudhatja magát. Daniel Taro korábban kétszer is felülmúlta a szerbiai teniszezőt, s egészen az első szett hajrájáig úgy tűnt, ismét kiélezett csata várható kettejük között.
Az elmúlt 24 órában a szerbiai teniszezőknek mozgalmas, de nem túl sikeres napjuk volt. Csupán Aleksandra Krunić jutott tovább Budapesten, Viktor Troicki Bangkokban és Danilo Petrović a bergamói challengeren, kiesett viszont Filip Krajinović Marseille-ben és Olga Danilović Budapesten.
A szerbiai szemszögből rosszul induló versenynap – hisz Ivana Jorović után Dušan Lajović súlyos, Peđa Krstin pedig váratlan vereséget szenvedett – nagyszerű diadallal zárult. Györe László ugyanis a Rio de Janeiró-i 1.
Tavaly júliusban Olga Danilović ébresztette fel a reményt, hogy a szerbiai teniszsikerek nem csak Novak Đoković nevéhez fűződhetnének, esetében azonban – a vitathatatlan tehetség és adottságok ellenére – még türelmesen ki kell várni az eredmények állandósulását. Amikor tehát Novak tegnap 239.

