Nem állítanám, hogy a férfiteniszben végleg elérkezett az új korosztály ideje, New Yorkban azonban úgy alakultak a dolgok, hogy a US Open serlegét a fiatal trónkövetelők egyike nyerheti meg. A fő esélyesként maradt háromszoros GS-döntős osztrák Dominic Thiem komoly trónkövetelő ugyan, de 27 évével már nem tartozik a fiatal játékosok közé.
Tenisz
Györe László (Fotó: Instagram)
Novak Đoković, a szerb világelső kiesett a US Openről, miután a Carreño Busta elleni mérkőzésen dühében – véletlenül – eltalált egy vonalbírót.
Fucsovics Márton tíz napon belül másodszor is legyőzte a bolgár Grigor Dimitrovot. A US Open mai 3.
Mindkét szerbiai túljutott a US Open 2. fordulóján, vagyis marad az esély, hogy a negyeddöntőben tanúi lehessünk egy Đoković–Krajinović találkozónak.
A második New York-i tornát is az első meccsel zárta Györe László. A US Open rajtján a zentai breakkel kezdett ausztrál ellenfelével szemben, a második játszmában 2:5-ről sikertelenül adogatott 5:5-ért, a harmadik szettben leadta a 4:2-es vezetést, a döntő szettben pedig 4:4-nél rontott.

