Hat szerbiai, egyformán 3-3 férfi és nő lépett fel a US Open első napján, és a mérlegük is egyforma: egy-egy győzelem és két-két vereség. Nyert Dušan Lajović és Olga Danilović , míg Filip Krajinovi...
Tenisz
A teniszezők ranglistái a következő hetekben és hónapokban egyre reálisabbak lesznek, hiszen folyamatosan levonják azokat a pontokat is, amelyeket a játékosok, a járvány miatt, a 2019-es évből is megtarthattak.
Novak Đoković a New York-i elődöntőben vághatna vissza a német Alexander Zverevnek a olimpiai elődöntőben elszenvedett váratlan vereségért. A világelsőnek, hogy az idei negyedik nagy tornán is diadalmaskodjon, előzőleg a negyeddöntőben az olasz Matteo Berrettinit vagy a lengyel Hubert Hurkaczot kell legyőzni, a döntőre pedig a másik ágon Danil Medvegyev és Sztefanosz Cicipasz a legesélyesebb.
Az előző napi kettőt követően még két lány jutott tovább New Yorkban, így összesen négy, egy szerbiai és három magyar maradt versenyben az US Open selejtezőjében. Jani és Gálfi után előbb Bondár Anna, majd Olga Danilović jutott túl az első akadályon.
A világelső Novak Đoković rekordot jelentő 21. Grand Slam-trófeájáért indul a hétfőn kezdődő 141.
A négy szerbiai közül kettő, Danilo Petrović és Natalija Kostić már kiesett New Yorkban, az US Open selejtezőjében, a másik kettő, Nikola Milojević és Olga Danilović az este rajtoltak. A négy magyar lány közül három játszott és kettő jutott tovább.

