2026. június 28., vasárnap

Tenisz

Heten még versenyben

Hat szerbiai és egy magyarországi még versenyben van az e heti tornákon, közülük hatan az éjjel játszottak az elődöntőért vagy döntőért, tegnap pedig a 15 éves Katarina Jokić már a legjobb négy közé lépett a šibeniki ITF-tornán, ami jelentős haladást biztosít a ranglistán.

Jovana a meccslabdák nagymestere

Nem meglepetés, hisz várható volt, hogy Jelena Janković és Peđa Krstin könnyen veszik az e heti tornák 2. fordulóját, Jovana Jakšić, Györe László és Argyelán Csilla viszont újra bravúrosan játszottak, így még mindig népes a versenyben levő szerbiai és magyar teniszezők tábora a folyamatban levő tornákon.

Jakšić legnagyobb győzelme

Leszámítva a tavaly novemberi egyiptomi tornát, ahol az észt Kaia Kanepi hosszú kényszerszünet után először játszott tétmeccset, és három játszmában veszített Jovana Jakšićtól, a 20 éves szerbiai teniszezőnő a mexikói Monterrey tornája 1. fordulójában az éjjel pályafutása legnagyobb győzelmét aratta.

Đoković 2011-es formában

Az elmaradt elődöntőkért Novak Đoković és Rafael Nadal Miamiban parádés döntővel kárpótolta a szurkolókat. A világ két legjobbja rangjukhoz méltó meccsén a szerb 2011-es formában csillogott, és a kezdeti egyensúly után nagy stílusban győzte le a lista első helyezettjét, aki minden tőle telhetőt megtett, esetenként látványosan zárta a sikeres labdameneteket, ezúttal azonban újra kénytelen volt elismerni, hogy megérdemelten veszített.
Serena Williams a serleggel (Fotó: Beta/AP)

A negyeddöntőből a döntőbe

Serena Williams a serleggel (Fotó: Beta/AP) Miamiban előfordult már, hogy nem játszották le a döntőt. Pontosan 25 évvel ezelőtt azonban az osztrák Thomas Muster nek sajnálatos módon nyomós oka volt...