2026. június 27., szombat

Tenisz

Dráma minden mennyiségben

Cincinnatiban a nyolcaddöntő napja kivételesen izgalmas és eseménydús volt. Ami a szerbiai teniszezőket illeti, mindhárman továbbjutottak, tetejében ők játszották el a dráma főszerepeit, és volt még három meccs, amelyek ugyanebbe a kategóriába tartoztak.

Ana besétált a nyolcaddöntőbe

Ana Ivanovićot Venus Williamsszel sorsolták össze Cincinnatiban, de a két volt világelső rangadójára az amerikai veterán vírusos megbetegedése miatt nem került sor, így a belgrádi játék nélkül, elsőként jutott be a tornán a nyolcaddöntőbe. Lehetséges, hogy ugyanilyen szerencséje lesz Varvara Lepcsenkónak is, aki eredetileg az éjjel Marija Sarapovával játszott volna, ám az orosz sérülése nem javult elegendő mértékben, s mint a múlt héten, Torontóban, ezúttal sem léphet pályára.

Babos kitessékelte Stosurt

Kilenc olyan eredmény született a Cincinnatiban megkezdődött rangos tornák első napján, amelyek a kevésbé esélyes teniszezők győzelmét hozta. Ebben a sorozatban ott szerepelnek a magyar és szerbiai játékosok is, azzal, hogy Babos Tímea nevét a váratlan nyertesek között láthatjuk az ausztrál Sam Stosur feletti diadal révén, míg Viktor Troicki a nagy vesztesek listájának hosszát növelte, mivel kikapott a tenisznyugdíjba készülő, és már alig tréningező amerikai Mardy Fishtől.

A világelsők balsikere

Azután, hogy Serena Williams szombaton veszített a torontói elődöntőben a svájci tini Belinda Benčič ellen, vasárnap a férfimezőny világelsője, a szerb Novak Đoković is vereséggel zárta a versenyhetet. Novak a montreali döntőben három játszmában kapott ki a skót Andy Murraytől, amivel megszakadt az 1000-es tornákon jegyzett nagyszerű sorozata, hisz sorozatban öt ilyen rangos tornán diadalmaskodott, s ezeken 30 mérkőzésen át nem talált legyőzőre, tetejében csaknem három évet át nem veszített 1000-es döntőt.

Álomdöntő volt Montrealban

Valamivel éjfél előtt dőlt el, hogy a montreali 1000-es tornát Novak Đoković vagy pedig Andy Murray nyerte. A két 28 éves jutott az eszményi döntőbe, amelyben Novak csaknem 6600 pontra növelhette amúgy is óriási előnyét a ranglistán, és további rekordokat dönthetett, míg Murray részben felszabadultan játszhatott, hisz két célját máris megvalósította: Novak után másodikként biztosította ugyanis a helyét az évzáró Mestertornán, a ranglistán pedig megelőzte Roger Federert, és feltört a pályafutása legjobbját beállító második helyre.

Novakot csak Ana követte

Csak Novak Đoković és Ana Ivanović jutott a szerbiai teniszezők közül nyolcaddöntőbe az e heti rangos kanadai tornákon. Szerdán este ugyanis Ivanović két játszmában múlta felül a fehérorosz Olga Govorcovát, míg Jelena Janković nem tudott meglepetést okozni, és simán kikapott a ranglistán harmadik román Simona Haleptől.