Akárcsak a csapatsportokban, a teniszben is az örökrangadók vonzzák a legnagyobb figyelmet, hozzák lázba a szurkolókat, és nyitják ki a tehetős szponzorok pénztárcáját. Ilyenkor óriási a felhajtás, a média általában minden túlzást bevetve a végtelenségig fokozza az érdeklődést, és szavatolt a telt ház.
Tenisz
Györe László győzelemmel rajtolt a Banja Luka-i challengeren, aminek köszönhetően pályafutása során először a ranglista 170. pozíciója fölé került, és a naprakész lista 168.
Novak Đoković nem védte meg a US Open serlegét. A tegnap hajnali fél három tájt véget ért döntőben a svájci Stan Wawrinka négy játszmában nyert, ami a harmadik Grand Slam-diadala, összesen pedig a 24.
A svájci Stan Wawrinka először nyerte meg a férfi egyest az amerikai nyílt teniszbajnokságon, mivel a vasárnapi döntőben négy szettben legyőzte a címvédő szerb Novak Đokovićot.
A világelső teniszező Novak Đoković továbbjutott a US Open döntőjébe, miután sikeresen győzedelmeskedett a francia Gaël Monfils felett 6:3, 6:2, 3:6, 6:2 arányban New Yorkban. A találkozó 2 óra 35 percig tartott és ez volt kettejük 13-ik összecsapása, amely alatt a szerb teniszező sokat szenvedett vállsérülése miatt.
Habár az adogatása nem volt elsőrendű, hisz jelentősen visszafogta az erőt, és így is volt hét kettős hibája, Novak Đoković mégis könnyen jutott be a US Open negyeddöntőjébe. A címvédő három játszmában múlta felül a brit Kyle Edmundot, és az elődöntőért a francia veterán Jo-Wilfried Tsongával játszik, aki valamivel korábban az amerikai Jack Sock lendületét törte meg.

