Kialakult az elődöntő mezőnye az Australian Openen, és szembeötlő, hogy a 30-on felüli veteránok remekelnek, hisz a versenyben maradt nyolc versenyző közül hatan is már a negyedik évtizedüket tapossák.
Tenisz
A férfiaknál svájci, a nőknél amerikai házirangadó lesz az elődöntő egyik meccse, hisz tegnap Roger Federer és Stan Wawrinka, illetve Venus Williams és Coco Vandeweghe jutottak a négy közé.
Szerbia válogatottja a következő hétvégén Nišben a lehető legerősebb összeállításban várja Oroszország válogatottját a Davis-kupa 1. fordulójában.
Két nappal Novak Đoković kiesése után újra vaskos meglepetésekkel szolgált az Australian Open. Tegnap ugyanis kiesett mindkét világelső, a brit Andy Murray és a német Angelique Kerber is, utóbbi egyben a címvédő is volt.
Jelena Janković újra maratoni csatát vívott a hosszú találkozókban szintén jártas orosz Szvetlana Kuznyecovával. A 31 éves hölgyek 3 óra 36 perces meccsét végül Kuznyecova nyerte meg, hisz Jelenának a döntő játszmában szerzett 4:2-es előnye sem volt elegendő.
Novak Đoković szurkolói tegnap a szó szoros értelmében ráébredhettek arra, hogy kedvencük már nem az a teniszező, aki a tavalyi Roland Garrosig nagy fölénnyel uralta a mezőnyt. Az Australian Open negyedik játéknapja harmadik meccsén a centerpályán Đoković ugyanis a csaknem ötórás hajnali csatában bombameglepetésnek számító vereséget szenvedett a ranglistán 117.

