Györe László egy hét leforgása alatt három olyan játékost – Viktor Troickit, Fernando Verdascót, Paolo Lorenzit – győzött le, akik abban a pillanatban a világranglistán a 30. és a 40.
Tenisz
Novak Đoković két hónapja nem nyert két szettes meccset. Legutóbb március elején az Indian Wells-i 2.
A sokkterápia nem működött, Novak Đoković egy árnyalattal sem játszott jobban mint eddigi idei meccsein, és csak nagy üggyel-bajjal, vertnek is nevezhető helyzetből győzte le a madridi 2. fordulóban a ranglistán 76.
A két hét múlva 30 éves Novak Đoković edző nélkül és a két évvel idősebb spanyol Nicolas Almagro ellen kezdi meg ma a szereplést a madridi 1000-es rangú tornán. Eddig négy hivatalos meccset játszottak, Đoković valamennyit megnyerte, azzal, hogy legutóbb, 2015-ben a római torna 2.
Mivel az előkelőbben helyezett szerbiai teniszezők közül e héten Viktor Troicki, Janko Tipsarević és Györe László nem játszanak, csak Novak Đoković és Dušan Lajović lesznek akcióban. Előbbi holnap rajtol Madridban, ahol címvédő, és a Robredo–Almagro spanyol házirangadó győztesét várja, utóbbi pedig a franciaországi Aix-en-Provence challengerén a ranglistán 165.
Az utóbbi 27 napban, a selejtezőket is beszámítva, lejátszott 13 igényes mérkőzés, amely során 10:3-as mérleget tud felmutatni, az erőtől duzzadó Györe Lászlónak is sok lehetett. A marrákesi négy, a budapesti hat és az isztambuli három erőpróba, valamint az azokon elért nagyszerű eredmények rövid pihenőt követelnek, erőgyűjtést a hónap végén rajtoló Roland Garrosra, az egyetlen nagy tornára, amelyen a zentai játékos már szerepelt a főtáblán.

