2024. május 10., péntek
A CSOPORT

Shaqiri duplája, svájci remény

3:1-re győzte le Svájc Törökországot az A csoport utolsó fordulójában, amivel az alpesi ország 3. helyen zárt, így a többi kvartett eredményétől függ, vajon továbbjut-e a nyolcaddöntőbe.

Már a 6. percben vezetést szerzett Svájc Seferović húszméteres lövésével, az első félidő derekán pedig Shaqiri hasonló módon megduplázta az előnyt.

Kahveci a 62. percben szépített török részről, ugyancsak egy tizenhatos vonalánál eleresztett lövéssel, de a 68. minitumban már újra Shaqiri volt a középpontban, aki, mint később kiderült, a végeredményt is beállította a kapufa alá vágódó találatával.

Végeredmény, 3. forduló, A csoport: Svájc-Törökország 3:1. A csoport végeredménye: Olaszország 9, Wales és Svájc 4, Törökország 0 pont.